Ostatnie wydarzenie w gospodarce powinny mnie zniechęcać do pisania, gdy zamiast teraz tworzyć artykuł, powinienem własnie jechać ku niemieckiej albo czeskiej granicy, by kupić tani cukier, a nie bawić się w figle słowne. No cóż zaryzykuje… i napiszę, najwyżej jutro kupię cukier po 7,5 PLN…Czy coś Wam mówi auto na obrazku wyżej?
Możliwe, że jedynie z prasy motoryzacyjnej, gdyż nie wydaje mi się, żeby jakiekolwiek auto tej marki jeździło po Polskich drogach, dlaczego? Proszę, zobaczyć jak nisko jest zawieszone, nikt nie przejechałby nim nawet kilometra, nie uszkadzając podwozia i nie wisząc nad dziurą..
Ale na świecie, głównie w Anglii wielu kierowców, którzy nie mają co robić z pieniędzmi, siedząc w toalecie podcierając się banknotem, podejmuje decyzję o jego zakupie..

To…Koenigsegg Agera R, jednak nie zamierzam się zastanawiać nad jego danymi, gdyż każdy się domyśla po obejrzeniu kilku odcinków Top Gear, że takie auto nie jeździ, ono zap….. i to jest stwierdzony fakt – jednak fizycy nie potrafią go uzasadnić skoro taki kawałek blachy, może rozpędzić się do setki poniżej 3 sek !

Ale prędkość już nie robi na mnie wrażenia, od przyspieszenia wymiotować się chce, dlatego nie będę się na tym skupiać a… na spalaniu!
Konstruktorzy musieli się niezwykle wysilić by osiągnąć tak znakomite wyniki jak średnie spalanie na poziomie 14 litrów na 100 km, wiele osób złapie się za głowę licząc jak to dużo…
Ale spójrzmy na to z innej strony, przeciętne auto z silnikiem 1.6 ma spalanie średnie koło 7,5-8 litrów, a frajda z jazdy? ŻADNA !!
Gdy weźmiemy Forda Focusa RS który ma 3 razy mniej mocy, a spalanie? Na podobnym poziomie ! Gratulacje, nic tylko dać to auto w ręce Polaka, który zamontuje do niego gaz z wielkim wlewem na środku zderzaka !

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.