Długo zapowiadany model, nowość w gamie Mercedesa… tak pokrótce można określić MERCEDESA CITAN. Moto-opinie.com gościły na gali z okazji wejścia na rynek nowego modelu w dniu 25.10.2012 po drugiej strony Wisły w dzielnicy Rembertów.

citan premiera
Cóż wiele iventów w życiu widziałem, na wielu byłem, lecz ten mnie zaszokował…
Po przybyciu w towarzystwie przekąsek i wytrawnego wina oczekiwaliśmy na to co zdarzy się dalej… Po mniej więcej 20 minutach gdy zgromadziło się blisko 400 osób, kotara poszła w górę i przed naszymi oczami ukazał się widok wnętrza restauracji po wizycie kibiców wracających z meczu [konsternacja].
Stoliki poprzewracane, krzesła porozrzucane, leżące obrusy, a na podłodze : pudła, śmieci – jednym słowem bałagan!
– jednak w pewnym momencie zjawił się „ON” – Hubert Urbański, prezenter tego wieczoru, który z dużym zdumieniem próbował wybrnąć z sytuacji.. Nerwowo szukając telefonu chcąc coś ustalić udał się do publiczności by ten telefon pożyczyć…. oczywiście z 400 osób wybrał mnie…
Po chwili rozmowy zjawiły się służby które miały za zadanie w ciągu około 25 minut odtworzyć urok sali i zrobić coś extra!
citan premiera 2
Wjechały pierwsze Mercedesy Citany z ekipami które miały ogarnąć ten bałagan – cały czas obserwowałem osoby stojące obok – konsternacji ciąg dalszy!
Były służby porządkowe, służby organizacyjne, dj, oświetlenie, kucharze, a nawet służby medyczne wraz z Jurkiem Owsiakiem – każda z nich miała swoje zadanie do wykonania na sali.
Czas ciągle był odliczany na telebimie, tak samo w moim żołądku się gotowało, ale po mniej więcej 25 minutach od momentu gdy ujrzałem ten obraz po burzy – zobaczyłem zastawione stoły wraz z kelnerami którzy zaprosili nas do stołu!
Cóż nie jestem Robertem Makłowiczem aby wypowiadać się w tych kryteriach ale jedzenie było przyrządzone perfekcyjnie jak na Mercedesa pryzstało…. lecz to nie to było najważniejsze tego wieczoru…
Swój debiut zaliczał w tym momencie Mercedes Citan, którego do tej pory postrzegałem jako Renault Kangoo z gwiazdą na masce, lecz gdy tylko miałem okazje bliżej się mu przyjrzeć, bardzo ale to bardzo zmieniłem zdanie…
citan premiera 3
Citan to egzemplarz bazujący na Renault Kangoo, lecz przednia części nadwozia, uległa całkowitej modernizacji, jest o wiele bardziej efektowna, jak również po zmianach kosmetycznych do twarzy jej z gwiazdą.
Ku mojemu zdziwieniu, wnętrze również zostało zmienione, zupełnie nowa deska rozdzielcza, znacznie bardziej ergonomiczna… i o wiele lepiej spasowania niż we francuskim konkurencie.
Premiera rzeczywiście była wielkim zaskoczeniem, acz przemyślanym układem – za tą inwencję chwalę centralę Mercedesa!
Sam model wywar na mnie odmienne zdanie niż miałem do tej pory (oczywiście na plus) myślałem, że do testowanego ostatnio Renault Kangoo dokleję w photoshopie nowy przód i będzie po zabawie, lecz w tym wypadku zmiany poszły o wiele dalej niż pomiędzy Peugeotem 107 a Citroenem C1.

13 komentarzy

 1. Anonymous

  to była najbardziej pojechana premiera na jakiej byłem
  ukłony dla organizatorów i mercedesa za odwage
  rewelacja!

  Odpowiedz
 2. Anonymous

  naprawde było fajnie mi podobał sie zespoł Cover czy jakos tak sie nazywaja bardzo ładnie spiewała wokalistka ma ktos moze wiecej informacji o tym zespole A co do gwiazdy wieczoru citan taki sobie

  Odpowiedz
 3. Anna

  Gala była niesamowita, też mnie przeraził ten bałagan, ale jak zobaczyłam Huberta Urbańskiego zrozumiałam, że to celowy plan.

  Wokalistka zespołu miała świetny głos!

  Odpowiedz
 4. Kamil z Katowic

  Na pewno ładniejszy od Kangoo widziałem jak wieźli je na lorze – bardziej masywny przód i ta gwiazda na masce mówi sama za siebie, ciekawe jaka będzie różnica cenowa.

  Odpowiedz
 5. Anonymous

  a mnie się bardzo podobały te teledyski, co leciały w tle – takie kolorowe, można je gdzieś zobaczyć w internecie?

  Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.