Na początku roku jak grzyby po deszczu wysypały się informacje o kierowcach którzy dla odwagi aplikowali sobie przysłowiową „setę” – zawsze powtarzałem, że nie mam nic przeciwko takim zachowaniom pod warunkiem, że będą jeździć po swoim podwórku, oraz tylko i wyłącznie sobie zrobią krzywdę. Może taka metoda terapii będzie skuteczna!

 

 

Więc od takich idiotów się odcinam, ale sam chcę spojrzeć na ten aspekt przez pryzmat innych kierowców, którzy wypili małe piwko, albo dzień wcześniej kilka drinków i czują się świetnie.

 

Bez nazwy-2

 

DLATEGO POSTANOWIŁEM PRZYGOTOWAĆ „AKCJĘ ALKOMAT”

 

 

8 marca pojawię się pod kilkoma łódzkimi dyskotekami i będę wypatrywać zmotoryzowanych imprezowiczów, za zgodą takiej osoby poproszę ją o „dmuchnięcie w alkomat” celem sprawdzenia. Każdego kto pokaże kluczyki od auta, a wynik pomiaru wyniesie 0,0 otrzyma w prezencie jednorazowy alkomat.

Dla kierowców przygotowałem  50 takich prezentów dla kierowców.

Będę wyposażony w profesjonalny sprzęt, którym sprawdzę imprezowiczów. Urządzenie posiada świadectwo wzorcowania wydane przez Laboratorium Wzorcujące akredytowane przez Polskie Centrum Akredytacji i jest jednym z dokładniejszych w przedziale cenowym : 1000-1500 zł.

 

 

15 marca 2014 roku podam dokładne statystyki z próby i oby były same „zera”, sam jestem ciekawy wyników.

W następnej kolejności pojawię się w Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi w Wydziale Ruchu Drogowego celem zapoznania z moimi jednorazowymi badaniami, które mają być formą prewencji i wpłynięcia na zachowanie kierowcy.

 

Do zobaczenia! :)

 

 

10 komentarzy

 1. Pablo

  Wooow mega świetny pomysł – gratuluję twórczości, ciekawy jestem czy ktoś „wpadnie”

  Odpowiedz
 2. Waldemar Florkowski

  Trudno mi oceniać, oczywiście jest to akcja dobrowolna, gdyż nie mogę nikogo zmusić oraz oczywiście prewencyjna, ale za jej pośrednictwem chce pokazać co to jest „małe piwko”.

  Odpowiedz
 3. Jannko

  Będzie jakaś rozpiska? Z chęcią załapię się na darmowy alkomat, bo nigdy nie piję za kierownicą :)

  Odpowiedz
 4. asia

  Trzymam kciuki, właśnie przeczytałam na facebooku, oby jak najmniej jednorazówek trzeba było wręczać!

  Odpowiedz
 5. Małgosia

  Bardzo fajna akcja, choć nie wiem czy to nie będzie kropla w morzu potrzeb niestety :( Ale warto edukować.

  Odpowiedz
 6. Bachus1984

  Fajny pomysł.

  Jeśli nie posiadasz jeszcze dobrego alkomatu to służę pomocą. Chętnie podzielę się wiedzą, doświadczeniem oraz mogę zaproponować dobry sprzęt, nie made in China.

  Odpowiedz
 7. Waldemar Florkowski

  Już Wydział Ruchu Drogowego interesuję się naszą akcją – dobry znak! :)

  Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.