Początek roku zaowocował informacjami o finalizacji kontraktu pomiędzy policją a jednym z dealerów Alfy, nota bene ciekawostka, że przetarg na ponad 100 samochodów wygrał dealer a nie importer, ale nie to jest celem dyskusji!
Każdy przetarg rządzi się swoimi prawami, a szczególnie wytycznymi, dzięki którym można ustawić przetarg tak by mieć pewność by go wygrać – i tu chwała dealerowi Opla, który sprawił, że wytyczne Insigni idealnie na papierze, zestawiały się z tym co oferuje producent z Niemiec.Więc jakież musiało być zdziwienie, gdy podczas otwierania kopert przetargowych, niespodziewanie pojawił się czarny koń tej imprezy w postaci włoskiej marki?! i… to jeszcze 20 tyś taniej niż oferta marki faworyzowanej.
I tu składam wielkie gratulacje dla zadanie jakie wykonał dealer Alfy, który za wszelką cenę postanowił spełnić kryteria przetargowe i mimo, iż Alfa nie posiada w standardzie felg stalowych, więc postanowił zdjąć je ze wszystkich dostępnych w kraju aut i zamontować na przyszłych policyjnych autach, lecz specyfikacja nadal była nieubłagana i 200 konna Alfa nie spełniała parametru : szerokość osi. brakowało dosłownie kilku centymetrów!

________________________________REKLAMA_________________________________

__________________________________________________________________________


To nadal nie zniechęciło dzielnego dealera który postanowił, zamontować pierścienie centrujące i dodatkowo odsadzające koła na określona szerokość.
Lekkie nagięcie prawa (opony wystawały poza obrys auta) ale któż to będzie tak dokładnie sprawdzał, więc przetarg został uznany za rozstrzygnięty, jestem ciekawy czy policja wiedziała o całym zabiegu ? Wydaje mi się, że nie:)
Dumne wręczanie kluczyków na terenie całej Polski nie miało końca, uściski dłoni, uśmiechy, fotografie przy autach.. lecz pierwsze dni już zweryfikowały „dodatkowe zmiany”, policjanci mówią, że auta powyżej 60 km/h zaczynają się dziwnie zachowywać, dochodzą dziwnie dźwięki, a co 400 km musza dokręcać koła.
Co to jest 60 km/h jak to auto katalogowo może pojechać 4 razy szybciej, jak widać tylko teoretycznie, jestem bardzo ciekawy dalszego rozwoju sytuacji. A Wam, życzę, gdy w tylnym lusterku zobaczycie policyjną Alfę i o ile przepisy na to pozwolą, po prostu przyspieszcie, policjanci nie zaryzykują życia przekraczając barierę 60 km/h!

2 komentarze

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.