Z wielkim zainteresowaniem przyjąłem [w końcu] informację o tym, że producenci samochodów zainteresowali się systemem android.

 

 

Zjednoczenie pod nazwą Open Automotive Alliance (OAA) w pierwszym momencie zrzesza : Audi, GM, Hondę i Hyundaia oraz Google i Nvidię i powstało podczas targówCES 2014 w Las Vegas.

 

 

Acz OAA deklaruje, że w przeciągu kilku najbliższych miesięcy przystąpią do niej kolejni producenci samochodów.

 

 

Światy technologii konsumenckich i samochodowych nigdy nie były bardziej wyrównane, a ten sojusz utoruje drogę do szybszej innowacji. Powiedział Ricky Hudi – szef działu elektroniki w Audi AG.

 

Można oczekiwać, że pierwsze samochody z integracją z systemem Android będą dostępne pod koniec 2014 r., ale każdy producent samochodów ma własne ramy czasowe.

 

android kitkat

 

Tyle w teorii, a w praktyce w końcu będę mógł sam dostosować nawigację do własnych potrzeb i zainstalować mapę która będzie spełniała moje oczekiwania.

Z drugiej strony system Android to nie tylko urządzenie nawigacyjne, a system operacyjny który ma nieskończone możliwości. Jestem tylko ciekawy czy od razu będzie to system Android 4.4 Kitkat, czy wersja o oczko słabsza 4.2 Jelly-Bean.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.