Po kilku tajemniczych zapowiedziach Aston Martin oficjalnie zaprezentował model V12 Vantage S, który jest najszybszym produkcyjnym autem firmy, nie licząc limitowanego One-77.

Źródłem napędu jest 6-litrowy silnik V12 produkujący 573 KM i 620 Nm momentu obrotowego. Jednostka współpracuje z siedmiobiegową zautomatyzowaną przekładnią manualną Sportshift III AMT, której nowoczesna konstrukcja pozwala na \\\”wykrzesanie\\\” z motoru maksymalnych osiągów – samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w około 4 sekund i rozpędza się do ponad 300 km/h.

Auto waży 1665 kilogramów i jest wyposażone w trzystopniowy układ adaptacyjnego zawieszenia opracowany przez firmę Bilstein. Dużą siłę hamowania zapewniają ceramiczne tarcze Brembo przeniesione wprost z modelu One-77, natomiast o odpowiednią trakcję dba dwustopniowy układ dynamicznej kontroli stabilności opracowany przez Continental – elektroniczny \\\”kaganiec\\\” można oczywiście całkowicie dezaktywować.

Aston Martin V12 Vantage S został wyposażony w nowe obręcze aluminiowe dostępne z oponami Pirelli P Zero Corsa przeznaczonymi do użytku na suchym asfalcie lub z całorocznymi oponami P Zero. Producent zastosował też lżejszy układ wydechowy, wloty powietrza z włókna węglowego i zmieniony przedni grill, inspirowany konceptem CC100. Ponadto, osłona chłodnicy jest teraz szersza, co zapewnia lepsze chłodzenie.

Wewnątrz – w zależności od grubości portfela nabywcy – mogą znaleźć się takie elementy, jak lekkie fotele z włókien węglowych, tapicerka ze skóry lub Alkantary z dekoracyjnymi przeszyciami oraz ozdobne wstawki w desce rozdzielczej. Dodatkowej dopłaty wymaga też pakiet wykończenia wnętrza elementami włókna węglowego, w tym deski rozdzielczej i klamek drzwi.

Pierwsi nabywcy otrzymają zamówione modele pod koniec roku. Ceny nie są jeszcze znane.

\"\"\"V12S\"\"\"

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.