Nie tak dawno gdy testowaliśmy Audi Q3 z silnikiem 2.0 TDI z silnikiem 140 KM, trochę mi brakowało mocy, tym bardziej że silnik testowy już kilka lat na karku ma…

Na pewno oczywiście bardzie optymalną jednostką byłaby mocniejsza wersja silnika 2.0 TDI, bądź uturbione TSI.

 

Teraz jednak włodarze Audi postanowili, stworzyć „coś” więcej! Myślałem że pierwszy szlak będzie przecierał SQ5, który już zadebiutował w tym roku, a jednak magiczna litera „R” zawędrowała do najmniejszego modelu z uterenowionych Audi.

 

q3 rs

 

Kompaktowy SUV Audi zjedzie z taśmy produkcyjnej w hiszpańskim Martorell. To czwarty już model z serii RS. Ze wstępnych informacji nowy model będzie przyspieszał od 0-100 km/h w czasie około 5 sekund, a prędkość maksymalną oczywiście ograniczono do 250 km/h.

Pięciocylindrowy silnik turbo o pojemności 2,5 litra wyposażono [o zgrozo] w system start/stop generuje moc 310 KM i zużywa przy tym średnio tylko 8,8 l/100 km. [ obstawiałbym, że jednak jest to zużycie na trasie].

Automatyczna skrzynia 7-biegowa S-Tronic odpowiada za przeniesienie napędu, a dzięki obniżonemu o 25 mm zawieszeniu podobno nowe Audi „lepi się do drogi”.

Za zatrzymanie tego auta odpowiadają tarcze hamulcowe o średnicy 365 mm [przednie] które wykonano w falowej stylistyce Wave. Obejmują je szczęki lakierowanych na czarno, ośmiotłoczkowych zacisków ozdobionych emblematem RS. Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy ESC ma tryb sportowy, można go też całkowicie wyłączyć.

 

moto-opinie.COM radzą : Cóż testowa odmiana z silnikiem 2.0 TDI 140 KM z tego co pamiętam kosztowała około 160000 zł [ w dobrym wyposażeniu], zatem w moim przekonaniu minimalna cena za ten model to około 220-230 tys złotych, acz to tylko moje przypuszczenia…

Fakt faktem, na pewno daje dużo frajdy z jazdy, jednak zastanawiam się czy znajdą się klienci?! – Cofam to pytanie! Ostatnio na drodze widziałem TT w wersji RS, a kiedyś nie wierzyłem że znajdzie się zbyt wielu chętnych na tę wersję! Jak widać klasa premium rządzi się swoimi prawami i kto powiedział, że w małym SUV-ie nie można poszaleć.

Dane mówią same za siebie :  silnik R5 2.5 TFSI (360 KM/265 kW, 465 Nm)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.