Półtora roku temu podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie Audi zaprezentowało publiczności model RS5 Coupe. Dziś już wiemy, jak wygląda jego otwarta wersja – RS5 Cabrio i w końcu mogłem do niej zasiąść!

Audi RS5 Cabrio wyposażono w silnik 4,2 l silnik V8, który generujący 450 KM i 430 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Cała moc przekazywana jest na wszystkie cztery koła za pomocą 7-biegowej przekładni S-tronic z podwójnym sprzęgłem.

 

To tyle w teorii, w praktyce RS5 charakteryzuje się bardziej agresywnym wyglądem, obejmującym specjalny grill, przemodelowany przedni zderzak, dodatkowe wloty powietrza czy srebrne lusterka, a wewnątrz sportowe fotele, które niezwykle dobrze otulają ciało.

Wzmocnienia karoserii oraz składany dach dodatkowo zwiększyły masę, ale tego powodu osiągi Cabrio są nieco gorsze niż w Coupe. Przyspieszenie do pierwszej setki zajmuje 4,9 sekundy, a prędkość maksymalna 280 km/h. Średnie zużycie paliwa w teorii ma wynosić 10,9 litrów na 100 km.

Auto prezentuje się niezwykle efektownie i nie polecam go „panu z tupecikiem” ponieważ już po pierwszym przyspieszeniu jego fryzura odleci w bliżej nieznanym kierunku. Z racji ceny oczywiście będzie to auto dla wybranych, ale jest to ciekawa alternatywa dla samego RS5.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.