Nowe Renault Clio Grandtour wchodzi na polski rynek. Ceny tego kombi, należącego do segmentu B, zaczynają się od 43 950 zł.
Badania wskazują, że posiadacze kombi cenią sobie stylistykę sportowych aut. Nowe Renault Clio Grandtour wzorowane jest na ich wyjątkowym stylu, wzbogaconym o funkcjonalność. Jak podkreśla producent, nowe Clio Grandtour ma takie same dynamiczne cechy co wersja 5-drzwiowa. Kombi francuskiej marki wchodzi na polski rynek, a ceny modelu zaczynają się od 43 950 zł.
clio kombi

W gamie oferowanej na polskim rynku dostępne są trzy wersje wyposażenia, dwa silniki benzynowe 1.2 16V 75 i Energy TCe90 oraz dwa wysokoprężne dCi 75 i Energy dCi 90 do wyboru. Klienci mogą już składać zamówienia na interesującą ich wersję.

Pierwsze samochody spodziewane są w salonach autoryzowanych partnerów Renault z końcem marca.

Rozstaw osi kombi jest taki sam jak w wersji 5-drzwiowej, ale zwis tylny jest wydłużony o 201 mm i ma 823 mm. Całkowita długość samochodu wynosi 4,262 m.

Nowe Renault Clio Grandtour jest stylowym, a zarazem kompaktowym i pojemnym kombi. Samochód ma długą maskę z dużym logo marki  i tył z wyraźnie zarysowanymi nadkolami. Z boku jego sylwetka jest wydłużona, a tylna szyba jest ustawiona bardziej pionowo, co podkreśla pojemność bagażnika.

Klamki, podobnie jak w nowym Clio hatchback, są ukryte przy tylnych słupkach. Słupki drzwi, również środkowe, płynnie przechodzą w szyby, tworząc wrażenie harmonii.

Konstrukcja nowego Clio Grandtour o jeszcze bardziej funkcjonalnym charakterze niż w wersji 5-drzwiowej została zaprojektowana z myślą o klientach lubiących wyrazistą stylistykę i przywiązanych do praktycznych rozwiązań. Przednia część kabiny jest bardzo starannie zaprojektowana, a do bagażnika o pojemności 443 dm3 VDA jest łatwy dostęp. Objętość bagażnika wynosi zatem o 130 dm3 (30%) więcej w porównaniu z i tak dużym bagażnikiem w wersji 5-drzwiowej. Znacznie obniżono też wysokość progu bagażnika.

Dzięki funkcji płaskiej podłogi i możliwości złożenia oparcia przedniego fotela pasażera uzyskano rekordową długość powierzchni ładunkowej.
Źródło : Renault Polska

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.