Nowy model Skoda Rapid zadebiutuje na polskim rynku na już początku listopada. Jak informuje generalny importer, ceny samochodu zaczynać się będą od 47 950 zł.
Rapid, debiutujący kilka miesięcy po wejściu do sprzedaży najmniejszego modelu Citigo, to kompaktowa limuzyna Skody. Samochód stanowi idealne uzupełnienie palety modelowej, wpasowując się pomiędzy Fabię a Octavię. Rapid wygodnie przewiezie pięć osób. Pojemność jego bagażnika wynosi aż 550 litrów i stanowi wiodący wynik w swojej klasie.

Jest to auto zbudowane z myślą o rodzinach poszukujących przestronnego, dobrze wyposażonego samochodu o korzystnym stosunku ceny do jakości. Rapid w podstawowej wersji kosztować będzie na polskim rynku od 47 950 zł.

rapid

Omawiany model dostępny będzie w trzech, optymalnie skomponowanych wersjach wyposażenia: Active, Ambition oraz Elegance.

Na rynku polskim Rapid oferowany będzie w pięciu wersjach silnikowych: czterech benzynowych i jednym wysokoprężnym. Gamę otwiera motor 1.2 MPI 75 KM oraz 1.2 TSI o mocy 85 KM lub 105 KM. 

Najmocniejszą jednostką w tym modelu jest turbodoładowany, czterocylindrowy motor 1.4 TSI 122 KM z 7-stopniową skrzynią DSG.

Rapid dostępny będzie także z oszczędnym i wydajnym silnikiem wysokoprężnym 1.6 TDI CR DPF, który generuje 105 KM.

Dokładne ceny modelu Rapid oraz jego wyposażenia zostaną podane w połowie października. W salonach dealerskich samochód pojawi się w listopadzie.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.