Podczas salonu samochodowego w Paryżu debiutuje Chevrolet Trax. To pierwszy model marki w segmencie małych SUV-ów. Nadwozie mierzy 4248 mm długości, 1776 mm szerokości oraz 1674 mm wysokości.
Atletyczne nadwozie Chevroleta Traxa z każdej strony prezentuje się równie okazale i dynamicznie. Duże logo przedzielające obie części masywnego przedniego grilla nie pozostawia żadnych wątpliwości co do tego, z samochodem jakiej marki mamy do czynienia. Subtelne przetłoczenia pokrywy silnika oraz starannie wyprofilowana linia przednich reflektorów halogenowych buduje dynamiczny wygląd pojazdu.

Mimo iż w muskularnej stylistyce nadwozia dominują wyraziste linie, konstruktorzy zadbali o dobre właściwości aerodynamiczne SUV-a, m.in. dzięki wyraźnie opadającej ku tyłowi linii dachu, dolnej listwie w przedniej części nadwozia oraz tylnemu spojlerowi zintegrowanemu z płaszczyzną dachu. Model można zamówić z felgami 16 lub 18-calowymi.

Chevrolet TRAX

Nowości w gamie modelowej Chevroleta

W kabinie pasażerskiej Chevroleta Traxa wygodnie zasiądzie pięcioro pasażerów. Podwozie samochodu zostanie zestrojone tak, aby zapewnić właściwości jezdne samochodu osobowego, a w razie potrzeby możliwość jazdy poza ubitymi drogami.

W gamie jednostek napędowych znalazł się turbodoładowany silnik benzynowy 1,4 l, wolnossący silnik benzynowy 1,6 l oraz turbodoładowany silnik wysokoprężny o pojemności 1,7 l.

Jednostka benzynowa 1,4 l turbo współpracuje z 6-biegową przekładnią manualną, rozwija 140 KM mocy i 200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Diesel 1,7 l generuje 130 KM mocy i 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego. We wszystkich wersjach wyposażonych w manualne przekładnie, Chevrolet Trax oferowany będzie z system Start/Stop.

Sześciobiegowa przekładnia automatyczna będzie dostępna w połączeniu z silnikiem benzynowym 1,4 l (w ofercie w 2013 roku) lub wysokoprężnym 1,7 l.

Silnik wysokoprężny o pojemności 1,7 l sprzężony z przekładnią manualną zużywa według danych producenta średnio 4,5 litra paliwa na 100 kilometrów, natomiast turbodoładowana jednostka 1,4 l z taką samą skrzynią biegów potrzebować będzie średnio 6,5 litra benzyny. Oba silniki emitują odpowiednio 120 oraz 149 gram CO2 na kilometr.

Dostępny w wersjach z silnikiem benzynowym 1,4 l lub wysokoprężnym 1,7 l system napędu na wszystkie koła automatycznie dostosowuje się do aktualnych warunków drogowych, znacznie poprawiając przyczepność na śliskich lub nieutwardzonych nawierzchniach.

Najwyższy poziom bezpieczeństwa
Bezpieczeństwo podczas podróży Traxem zapewniają liczne systemy ochrony biernej i aktywnej. Poza zwartym, solidnym nadwoziem, którego elementy wykonano ze stali o wysokiej wytrzymałości, pojazd wyposażony będzie standardowo w sześć poduszek powietrznych, system zwalniania pedałów w razie kolizji oraz trzypunktowe pasy bezpieczeństwa wszystkich foteli.

Będzie on również wyposażony w elektroniczny system stabilizacji toru jazdy (ESC), system wspomagający ruszanie pod górę (HSA), kontrolę trakcji oraz system zapobiegający blokowaniu kół (ABS) z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD). System kontroli zjazdu ze zbocza (HDC) będzie standardem od wersji LT.

Wszechstronna kabina pasażerska z dużymi możliwościami przyłączeniowymi
W kabinie pasażerskiej Chevroleta znalazło się wiele elementów ułatwiających eksploatację samochodu, takich jak tablica przyrządów z cyfrowymi wyświetlaczami i analogowymi wskaźnikami z jasnoniebieskim podświetleniem.

Na pokładzie modelu Trax jest też wiele schowków, np. pojemniki umieszczone w konsoli środkowej oraz dostępne w opcji, specjalne szuflady pod fotelami. Bagażnik modelu może maksymalnie pomieścić 1370 l, a pod jego podłogą znajduje się dodatkowy schowek.

Tylna kanapa Traxa jest dzielona w stosunku 60/40, natomiast fotel pasażera siedzącego z przodu można złożyć na płasko, co daje niespotykane w tym segmencie możliwości aranżacji wnętrza. W sumie samochód oferuje osiem różnych kombinacji ustawienia foteli.

Trax w bogatszych wersjach wyposażeniowych będzie oferowany standardowo z multimedialnym systemem Chevrolet MyLink, który wyświetla zawartość smartfona na wysokiej rozdzielczości 7-calowym, kolorowym wyświetlaczu dotykowym.

Na początku przyszłego roku dostępna będzie również dedykowana aplikacja nawigacyjna Engis Bringo, która umożliwi wyświetlanie trasy ze smartfona na dotykowym ekranie systemu MyLink.

Dzięki systemowi MyLink użytkownik pojazdu może telefonować bez konieczności wybierania numeru w telefonie, wybierając dany numer z zapisanej listy kontaktów. System MyLink oferuje łatwy dostęp do osobistych list odtwarzania, galerii zdjęć, książek telefonicznych oraz innego rodzaju zapisanych danych. Podczas postoju podróżni mają również możliwość oglądania filmów i zdjęć.

Jednym z elementów pakietu multimedialnego MyLink jest również tylna kamera, która znacznie ułatwia manewrowanie.

Intuicyjna nawigacja z aplikacją na smarfony
Wkrótce ze sklepów i serwisów internetowych pobrać można będzie aplikację nawigacyjną Engis Bringo przeznaczoną do kompatybilnych modeli smarfonów (z systemem iOS lub Android). Aplikacja ta jest równie prosta i intuicyjna w obsłudze jak inne konwencjonalne urządzenia nawigacyjne.

Po podłączeniu smartfona z systemem Chevrolet MyLink i kliknięciu ikony nawigacji, na kolorowym, 7-calowym wyświetlaczu dotykowym pojawia się czytelne menu główne, które oferuje dostęp do pozostałych podmenu.

Aplikacja posiada funkcję asystenta pasa ruchu, który pomaga kierowcy zawsze ustawić się na właściwym pasie jezdni, oraz funkcję Live traffic, która dostarcza najświeższych danych o ruchu drogowym takich jak szczegółowe informacje o kolizjach oraz sugestie alternatywnych tras, pozwalające omijać korki.

Usługa ta wymaga stałego dostępu do internetu poprzez smartfona.

W dolnej części głównego menu Bringo znajduje się ikona eco, która pokazuje kierowcy zasięg samochodu aż do całkowitego wyczerpania paliwa. Funkcja ta umożliwia obliczenie, jak oszczędna była nasza jazda w minionym dniu, tygodniu lub miesiącu.

1 KOMENTARZ

  1. Anonymous

    Jeżeli zrobią cenę adekwatną do polskiego rynku, to mogą liczyć na sukces. Design najlepszy z całej trójki wchodzącej na rynek, kiepskie niestyty ( prymitywne)zegary za kierownicą – psują cały efekt.

    Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.