Jeden z większych chińskich producentów samochodów Dongfeng Motor Co. ogłosił w środę, że dzięki porozumieniu które zawarł z koncernem samochodowym PSA Peugeot Citroen zainwestuje 1,1 mld dolarów.

 

W rezultacie zarówno Dongfeng Motor Co. , koncern PSA jak i rząd francuski będą posiadać równy udział w spółce.

 

W rozwinięciu tej informacji możemy dowiedzieć się, że współpraca ma być zaciskana głównie w dziedzinie rozwoju technologii, badań i prac projektowych a także produkcji i sprzedaży samochodów.

 

 

No właśnie „czym” jest firma  Dongfeng Motor Co. ?

To przedsiębiorstwo założone zostało w 1969 roku, z siedzibą w Wuhan, w prowincji Hubei.

Obecnie jest trzecim, pod względem wielkości produkcji aut na rynek chiński przedsiębiorstwem oraz największym producentem aut użytkowych, ale tak na dobrą sprawę koncern w Europie nie jest za dobrze znany. Chyba nawet w ogóle nie jest znany!

Co prawda współpracuje z  Honda, Nissanem i Kia Motors, jednak w marginalnym przypadku.

 

psa donfeng conference

 

moto-opinie.COM radzą : no właśnie, nie ma się czego obawiać, warto przypomnieć sobie historię chociażby Volvo, w którą to markę również wpompowano chiński kapitał i dziś widać jak na naszych oczach Volvo dostępuje nowych technologii, a „chiński świat” na pewno nie pogorszył jakości, a wręcz ją poprawił.

Zasobne w środki finansowe chińskie firmy coraz częściej kupują udziały w zagranicznych przedsiębiorstwach celem zwiększenia konkurencyjności jak i możliwości korzystania z nowych technologii.

Dla koncernu PSA dodatkowy 1 mld dolarów, na pewno będzie dobrym zastrzykiem gotówki.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.