Citroën DS3 Cabrio to samochód, który trafi do sprzedaży na początku 2013 roku, wyposażony jest w sterowany elektrycznie dach wykonany z płótna, który można zamknąć w 16 sekund przy prędkości nawet do 100 km/h. Przycisk w  konsoli sufitowej DS3 Cabrio otwiera i zamyka dach w trzech pozycjach – pośredniej, poziomej i całkowicie otwartej.

Sam dach dostępny jest w jednym z trzech stylów – czarny, jasny niebieski lub Monogramme.
Nadwozie, obudowy lusterek i koła można wybierać w szerokiej gamie kolorów. DS3 Cabrio jest o 25 kg cięższy od standardowego hatchbacka, który waży od 1085 kilogram w zależności od wersji silnikowej.

citroen ds3 cabrio

Składany dach nie umniejsza ilości dostępnej przestrzeni w kabinie pięcioosobowej. Bagażnik jest mniejszy o 40 litrów niż w w zwykłym DS3 (245 litrów), ale ma więcej miejsca miejsca od rywali, takich jak Fiat 500C, który oferuje 184 litrów.

moto opinie :

Jednym słowem jest to kontynuacja rozpoczętego dzieła tworzenia stylowego auta miejskiego, w którym to cena nie jest motywem najważniejszym, a liczą się detale, kolorystyka, styl, załamania nadwozia i niszowa sprzedaż, która potwierdza, że nawet w tej klasie jest to auto dla wybranych…
Natomiast jeżeli chodzi i płócienny dach, nie dotykając go już stwierdzam, że musi być to drugie, bądź trzecie auto w rodzinie – ponieważ nikt z płótnem nie wyjedzie na drogę w zimowych warunkach.
Sprzedaż w Polsce? W/g moich przypuszczeń 30 sztuk rocznie!

2 komentarze

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.