Cóż w ostatnich dniach mediami zawładnęła afera związana ze złotym interesem którym były samoloty, a gdy komornik zabrał samoloty również i złoty interes zniknął z kraju, tak pokrótce można przedstawić aferę związaną z bajecznymi lokatami na 15% i samolotami które latały po kraju poniżej kosztów serwując sok Hortexu i tortille – fakt jeszcze zdążyłem się przelecieć!

Ale gdy złoty okres mija, należy się zastanowić co zrobić z majątkiem stałym, w końcu tych niepozornych MINI miało być w końcu 300 !!
Tak – Marcin P. planował ekspansję i stworzenie jednej z największych wypożyczalni samochodów w barwach OLT EXPRESS, w przypadku MINI sytuacja jest o tyle trudna, że auta zostały już zarejestrowane, więc dochodzenie wszelkich praw co do majątku może zająć wiele czasu jak nie lat.

mini olt
Zapewne jest to dosyć smutna wiadomość dla trójmiejskiego dealera Renault, Mini i BMW „ZDUNEK” który pośredniczył w dostarczeniu i sprzedaży pojazdów ponieważ za w/w złoty interes nie otrzymał zapłaty…

Jednak sytuacja jest znacznie prostsza w przypadku samochodów zakupionych dla AMBER GOLD, które miały stać się flotą złotej firmy, lecz nie doczekały się tych pięknych, krainą miodem i mlekiem płynących czasów..

Jeżeli ktoś zastanawia się nad zakupem nowego Renault CLIO warto pomysleć nad ofertą którą przygotowało Renault, ponieważ nowy model w wersji „S” kosztuje około 54000 PLN – w ofercie można te samochody nabyć za blisko 40000 PLN – czyli z rabatem nieosiągalnym przy żadnym innym modelu.
Nikt z renault nie zdradza ile jest sztuk tych samochodów, bądź ile jest jeszcze w produkcji ale sądząc po wysokości rabatu można wnioskować że też jest to spora flota. Auta można kupować w całej Polsce, gdyż na szczęście dla dealerów nie wpadły w złote ręce.
Oferowane auta są identyczne z czerwonym kolorze, z silnikiem 1.2 TCE 100 KM i klimatyzacją automatyczną.

A małe niepozorne Mini które zasilały flotę OLT EXPRESS, a dokładnie miały zasilać zostały wystawione za 53500 PLN, czy to okazja?! Tak! pod warunkiem, że kolor czerwony nie będzie nam przeszkadzać!

A mam przekonanie, że to dopiero wierzchołek góry lodowe i lada moment w internecie pojawią się ogłoszenia typu : komputery AMBER GOLD, okna AMBER GOLD i wodne łóżko AMBER GOLD.
W przypadku Renault może być to rzeczywiście złoty interes jeżeli chodzi o cenę a rabat 23% jest znacznie wyższy niż roczne oprocentowanie w Amber Gold.

6 komentarzy

 1. Kaśka

  Haha nie dość że klienci nie widza pieniedzy to i jeszcze dostawcy :) Jak widać działalność z pełnym rozmachem, ale nie ma co leciałam 2 razy z Wrocławia do Warszawy i wyszło znacznie taniej niż samochodem – pod tym kątem patrząc to wielka szkoda, acz przyznaje, że w tej cenie trudno pewnie było, aby taka linia nie padła!!

  Odpowiedz
 2. Anonymous

  Autor tekstu trochę się zagalopował z tymi lotami poniżej kosztów, chyba że udostępni takie dane i pokaże jakie były koszty rzeczywiste przelotów. Aaa i niech się autor nie sugeruje specjalistami z gazety wybiórczej i ich kalkulacjami, bo według ich hipotez przewoźnicy typu Ryanair czy WizzAir już dawno nie powinni istnieć.

  Odpowiedz
 3. Lucjan

  Mi ten silnik jakoś nie pasuje.
  1.2 100 KM brzmi nieźle, ale tylko 145 Nm i to aż przy 3000 obrotów – ciekawe jak to na żywo wygląda.

  Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.