Jak wariować to na całego !


Ostatnim zawirowaniom na rynkach finansowych, towarzyszą koleżeńsko ekscesy na rynkach paliwowych.
Jak inaczej można nazwać galopującą cenę PB95, czy ON…?
W ostatnim czasie obudził się również GAZ – i nie chodzi mi wcale o „łupki” odnalezione w Polsce, ale o cenę autogazu! od września wzrosła o ponad 30 gr na litrze. 

Na dzień dzisiejszy tj. 15-10 średnia cena gazu w województwie łódzkim wynosi 2,83 PLN/litr i stale zachowuje tendencję rosnącą.
W/g wielu analityków graniczną barierą opłacalności instalacji gazowej jest kwota 3,60 PLN przy zachowaniu obecnej ceny pozostałych paliw. Przy takiej kwocie i jeździe w ruchu typowo miejskim instalacja nie zwróci się zbyt szybko!
Jaka jest przyszłość paliw płynnych?
Nikt nie wierzył, że frank dojdzie do magicznej bariery 4 PLN, a jednak! nikt nie wierzył, że WIG20 spadnie do poziomu 2200 punktów, a jednak!
Równie nieprzewidywalne są ruchy rynku paliwowego, który w tej chwili jest jakby oderwany od rzeczywistości i dryfuje [napędzając komuś wielkich pieniędzy do kieszeni]. Buum na instalacje gazowe sprzed pół roku, jakby opadł, przyszła chwila uspokojenia… Teraz tylko wystarczy czekać na to jak rząd zafunduje nam podniesienie podatku akcyzowego na gaz, by całkowicie zamknąć gazowy biznes!

3 komentarze

  1. Anonymous

    Zobaczycie mówię to dziś z pełną odpowiedzialnością, za równy rok gaz będzie w cenie minimum 3,5 PLN brutto!

    Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.