Głównym atutem samochodów marki Dacia od zawsze była atrakcyjna cena. Nie inaczej będzie w przypadku kolejnego modelu, który trafi na polski rynek. Dacia Lodgy w salonach zadebiutuje już w połowie września, a jej cena będzie startować od 37 900 zł.

Rumuński minivan trafi do oferty marki już we wrześniu 2012 r. Jak na prawdziwego vana przystało, na liście wyposażenia znajduje się trzeci rząd siedzeń, z możliwością wyjmowania kanapy z wnętrza pojazdu. Dzięki temu pojazd pomieści nawet 7 osób.  Dacia Lodgy w kraju nad Wisłą będzie dostępna w 4 poziomach wyposażenia, a jej cennik rozpoczyna się od 37 900 zł. Ten podstawowy model ACCESS to wersja 5-osobowa z silnikiem benzynowym 1.6 84 KM. Model będący w stanie pomieścić 7 osób to już wydatek 42 900 zł od wersji AMBIANCE.

lodgz dacia

Lodgy dysponować będzie ofertą silników benzynowych i wysokoprężnych. W początkowym okresie model ten trafi do salonów z trzema silnikami: 1.6 MPI 84 KM 1.5 dCi 90 KM i 1.5 dCi 110 KM. Ofertę silników z czasem uzupełni nowa, turbodoładowana jednostka z wtryskiem bezpośrednim 1.2 TCe 115 KM, wprowadzona niedawno do oferty Renault Megane i Renault Scenic.

Minivana rumuńskiej produkcji zaprezentowano na Salonie Samochodowym w Genewie. Lodgy to kolejny model w gamie produktów Dacii, który trafi do klientów poszukujących wszechstronnego, rodzinnego auta za umiarkowaną cenę.

Lodgy wyróżnia się wyjątkowo przestronnym wnętrzem oraz funkcjonalnością. Zwraca uwagę wymiarami vana klasy C, za cenę pojazdu klasy B. Auto ma długość 4,5 metra oraz 1,75 metra szerokości. Pojemność bagażnika w konfiguracji 2-miejscowej sięga aż 2617 litów. W konfiguracji 5-miejscowej jego wielkość to 827 l, a z kompletem 7-miejscowym przestrzeń bagażowa maleje do 207 litrów.

 

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.