04.11.2013 rozpoczęła się w Łodzi długo zapowiadana „drogowa rewolucja” czyli remont [w moim przekonaniu budowa od podstaw] trasy W-Z zwanej przez sceptyków „Wąwozem Zdanowskiej”.

300 tysięcy ulotek trafiło do większości gospodarstw domowych już na długo przed tym wielkim wydarzeniem i…. w poniedziałek o godzinie 8 rano 4 km od remontowanego odcinka stałem w korku którego kiedyś w tym miejscu bym się nie spodziewał – na szczęście korek ten miał tylko pół kilometra długości!

 

Sieci społecznościowe też nie pozostają dłużne, wczoraj ujrzałem wpis znajomego na portalu z twarzą w którym otagował się : „jestem w korek w Łodzi” :)

 

lodz mapa

 

A poszło tylko o ten mały pasek zaznaczony na czerwono – ale nie zmienia to faktu, że jest to jedna z ważniejszych dróg w centrum miasta – 3 pasmowa ulica Mickiewicza/Piłsudskiego. Podobno na jej szczycie ma powstać wielka jak cyrk Zalewskiego zajezdnia.

Jednak czy należy marudzić ?

 

moto-opinie.COM radzą : nie robią – źle, robią – jeszcze gorzej! Ot taka nasza mentalność!

Cieszę się, że Łódź się rozwija ale zastanawia mnie fakt ogromu inwestycji i jej słuszności, na blisko 2 lata paraliż będzie dotykać nas codziennie, znając życie data zakończenia budowy, czyli rok 2015 jest datą w formacie netto i wykonawca zapewne koncertowo się spóźni.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zakupić sobie kilka dobrych książek i grzecznie rozkoszować się ich lekturą podczas postojów w korkach. Oraz starać się nie powielać słów Czarka Pazury, który w filmie Ajlowju  gdy wychodził z dworca Kaliskiego krótko podsumował miasto…. 

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.