Na początku roku Valmet Automotive podpisało kontrakt z DSV Road Finland na kompleksową obsługę logistyczną na kierunku z Europy do Finlandii. W ramach umowy, DSV zajmie się transportem części i komponentów z linii produkcyjnej do fabryki docelowej.
Valmet Automotive to firma wytwarzająca zarówno samochody (Finlandia), jak i komponenty do samochodów (Niemcy i Polska).

MERCEDES dsv

Pod koniec ubiegłego roku Valmet Automotive zawarło 3-letni kontrakt na produkcję ponad 100 000 sztuk Mercedesa Klasy A w fabryce w Uusikaupunki (Finladnia). DSV natomiast jako jedna z trzech wybranych firm logistycznych będzie zajmować się transportem elementów niezbędnych przy produkcji.
„Zależało nam na wprowadzeniu innowacyjnych i skutecznych metod transportu. Dlatego też postanowiliśmy podjąć współpracę tylko z takim partnerem, który był gotowy zaoferować nam odpowiednie połączenie wiedzy, pokrycia geograficznego oraz zorientowania na elastyczność procesów – mówi Kalle Nuutila Z Valmet Automotive.

„W trakcie negocjacji z Valmet Automotive skoncentrowaliśmy się na zaoferowaniu optymalnych form transportu, planowania tras, czasów przejazdów i ekologii logistyki. Podpisanie umowy z Valmet Automotive jest dla DSV bardzo ważnym wydarzeniem, dzięki któremu stajemy się coraz silniejszym graczem na rynku obsługi logistycznej branży motoryzacyjnej – podkreśla Hannu Lakso, dyrektor regionu Europy Centralnej, DSV Road Finland.
ŹródłO : DSV

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.