Jak widać Mercedes potrafi jeszcze zaskoczyć, nie tylko nietuzinkowym i zadziornym charakterem, ale także technologią która uzmysławia mi, że świat auto elektrycznych nie kończy się na Romecie 4E czy Citroenie C-Zero, które rozpędzają się niczym budowlaniec z taczką pełną cegieł…

mercedes electric

Mercedes SLS AMG E-CELL to najszybszy na świecie pojazd elektryczny, który przyspiesza do pierwszej setki w czasie niecałych 4 sekund.

Elektryczny Mercedes korzysta z technologii zaczerpniętej wprost z Formuły 1. Jego układ napędowy wykorzystuje cztery elektryczne silniki synchroniczne o łącznej mocy 750 KM i momencie obrotowym 1000 Nm.

Nowy mercedes ma dwie niezależne skrzynie biegów, każda ?obsługuje? inną oś, moment obrotowy jest indywidualnie rozdzielany dla każdego koła, w zależności od jego przyczepności do nawierzchni.

Na wystawie MOTOR SHOW, model ten rzeczywiście przyciągał spojrzenie, ale nie traktuję go mimo wszystko jako auta które pojawi się niedługo w salonie, a póki co jako pewien trend pokazujący przyszłość napędu. A kolor? Mercedes też potrafi być fikuśny!

 

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.