Po ośmiu latach obecności na rynku II generacji modelu IS Lexus prezentuje w Genewie jego nowe wcielenie. Nowy IS, który pojawi się w salonach w połowie 2013 roku, przykuwa uwagę dużą atrapą chłodnicy znaną z innych modeli Lexusa oraz wyraźnie zarysowanymi liniami nadwozia.  
Boczną linię rysuje tylny reflektor, a dopełnieniem prestiżowego i sportowego charakteru są przepiękne światła LED do jazdy dziennej w kształcie litery L optycznie powiększające przednie reflektory.

Inspiracją przy projektowaniu wnętrza był model LFA, widać to choćby po wyglądzie deski rozdzielczej, skierowanej w stronę kierowcy oraz zastosowaniu elektronicznych zegarów z ruchomym pierścieniem środkowym. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów IS zaoferuje swoim pasażerom wysoki poziom komfortu.
Producent deklaruje największą w tej klasie ilość miejsca na kolana na tylnych siedzeniach, a także większą pojemność bagażnika. Fotele ze skórzaną tapicerką, wstawki z prawdziwego drewna , centralnie umieszczony zegar analogowy, duży ekran multimedialny czy 15-głośnikowy system audio Mark Levinson to tylko część tego co znajdziemy w luksusowym wnętrzu IS’a.
IS trzeciej generacji po raz pierwszy będzie dostępny w wersji hybrydowej. W ofercie znajdziemy dwa motory benzynowe. Pierwszy z nich – IS 300h połączony z silnikiem elektrycznym  będzie miał pojemność 2.5 l. Moc takiego zestawu wyniesie 223 KM i będzie przenoszona na tylne koła za pomocą przekładni E-CVT. Drugim silnikiem w ofercie będzie wolnossące V6 o poj. 2.5 l i mocy 207 KM.
W tym przypadku za przeniesienie napędu będzie odpowiadała 6-stopniowa przekładnia automatyczna. Oba silniki będzie można  zamówić w pakiecie F SPORT.
Dla podkreślenia wysokiej jakości wykonania i precyzji związanej z montażem Lexusy IS produkowane są na tej same linii, co flagowe sedany LS.
Red. Maciej Rzepecki

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.