Nie tak dawno najnowszym modelem Ferrari FF (jedynym z napędem 4×4) jeździł jeszcze Kuba Wojewódzki i… całe szczęście, że przesiadł się do nowego Lamborghini  gdyż mógł go spotkać ten sam los…

Jesteśmy 3 krajem po Chinach i Niemczech na świecie w którym nastąpił samozapłon najnowszego modelu FF, czy to efekt do dumy? Niekoniecznie… lepszym efektem byłoby mieć FF-kę w całości, ponieważ po samozapłonie auto uległo całkowitemu zniszczeniu, mimo interwencji 2 zastępów wozów strażackich i początkowej akcji gaśniczej właściciela.

Cóż z dymem poszło blisko 1,5 mln złotych, a z tym samym dymem poszło 650 KM i 683 Nm nie wspominając już o przyspieszeniu 3,7 do setki!
Szkoda… gdyż niszowy model był pewnego rodzaju atrakcją, a tak to znów będziemy musieli wpatrywać się w GOLFY II generacji!

ferrari płonie

Zastanawiający jest również fakt, że od wprowadzenia modelu (około rok temu) to kolejny samozapłon w tym włoskim luksusowym modelu, więc prawdopodobnie w najbliższych dniach nastąpi akcja serwisowa i wezwanie do naprawy, po włosku – czyli z dystyngowaną gościna.

5 komentarzy

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.