Biję się w pierś! Padam na kolana i przepraszam ministra Vincenta, za to że zepsułem osobiście tegoroczne plany budżetowe w kwestii fotoradarów [mam czyste konto].

Miało być 1,5 mld złotych przychodu z fotoradarów za rok 2013, a mamy październik i jest niewiele ponad 8o mln. A gdzie pozostałe 1,420 mld?

Przyznaję swojej normy nie wyrobiłem! Ale mam jeszcze 3 miesiące, by ku chwale ministra twierdząco odpowiedzieć na hasło : „pomożecie? – pomożemy!”

 

A teraz już schodząc na ziemię… absurdem jest w/g mnie planowanie czegoś co jest jedynie prognozą [dajmy na to niezwykle wyśrubowaną] jako element trwały budżetu. Zastanawiam się również skąd takie wyliczenia?!

Skoro statystycznie zamiast 125 milionów miesięcznie, do kasy państwa wpływa około 10 milionów.

Najlepsze, że w tym wszystkim nie pomagają nawet nowe maszty fotoradarowe, których w tym roku rozstawiono kilkadziesiąt.

Choć nastał teraz wielki zryw wśród mundurowych, nie wierzę by do końca roku suma zbiorcza przekroczyła 120 milionów złotych czyli niecałą 1/12 tego co było planowane.

fotoradar

W moim przekonaniu z planowaniem fotoradarowego budżetu jest trochę jak z kalkulacją ile osób w danym roku włamie się do sklepu czy ilu będzie prowadziło po pijanemu….

Uważam również, że powoli formuła fotoradaru wyczerpuje się i niestety niedługo nastanie era pomiarowych odcinków prędkości [w szerszym wydaniu] – niestety tu już nie bedzie tak prosto.

 

 

moto-opinie.COM radzą : jako przykładny obywatel powinienem powiedzieć : „przyspieszcie przy fotoradarze bo państwo wzywa. W/g danych zebranych w Polsce za rok 2012 mamy zarejestrowanych 18 milionów pojazdów, zatem każdy powinien średnio otrzymać mandat za 100 zł i będzie dodatkowo 300 milionów złotych na „waciki” . W tym szaleństwie jest chyba jednak metoda, ponieważ uodporniliśmy się na metalowe skrzynki i doleję oliwy do ognia, ponieważ uważam, że przez te urządzenia przy drodze sprawiamy teraz jeszcze większe zagrożenie, ze względu na fakt, iż gwałtownie przed nimi hamujemy, by potem mocno przyspieszyć. W tej sytuacji ktoś się złości… a reszta się cieszy – brawo narodzie, za dobrą postawę!

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.