„Droga Hondo, jeśli mnie pamięć nie myli właśnie mija 13 rocznica od momentu kiedy zrezygnowaliście z wersji kombi w niezwykle popularnym modelu Civic, jednak pierwszy raz w tym roku nie będę zapalać świeczki nad VI generacją popularnego kompaktu, ponieważ marka sprawiła mi psikusa… i to jakiego”

 

Otóż najnowsza IX generacja, ku uciesze fanów długich wakacyjnych wycieczek znów zostanie zaopatrzona w nadwozie typu kombi, niby nic wielkiego ale po 13 latach rozbratu z tym segmentem to milowy krok.

Jednak to nie koniec, zazwyczaj modele kombi nie grzeszą urodą, oprócz kilku drobnych wyjątków a tu mamy same spektakularne fajerwerki!

 

civic tourer

 

– Pojemność bagażnika będzie wynosiła 624 litry [czyli tylko o 9 mniej od Skody Superb Combi], a  po złożeniu tylnej kanapy otrzymujemy przepastny bagażnik w którym spokojnie możemy transportować meble z Ikei w hurtowych ilościach.

– Na dodatek próg załadunkowy jest o 13 cm niżej niż w odmianie hatchback – nic tylko rozpalać grilla i zrobić sobie z „kuferka” ławkę!

 

Choć już niektórzy mogli go dotknąć na targach we Frankfurcie, mam nadzieję, że też niedługo będę mógł się mu znacznie bliżej przyjrzeć tym bardziej, że właśnie zakupiłem nowy śpiwór i z chęcią bym w nowej Hondzie przenocował :)

spiwor

2 komentarze

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.