Honda Aircraft Company ogłosiła, iż rozpoczęła produkcję HondaJet – zaawansowanego lekkiego odrzutowca. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w ramach dorocznych targów National Business Aviation Association (NBAA) w Orlando na Florydzie, firma poinformowała również o najważniejszych celach zrealizowanych podczas testów odrzutowca, który już wkrótce otrzyma stosowną certyfikację i trafi do pierwszego klienta.

jethonda

Honda Aircraft rozpoczęła produkcję odrzutowca HondaJet i obecnie prowadzi prace zmierzające do wydania samolotu pierwszemu klientowi. Oddział produkcyjny firmy spełnia standardy japońskiego producenta pod kątem wysokiej jakości końcowego produktu i wykorzystuje procesy stworzone z myślą o znormalizowaniu procesu produkcyjnego oraz wyeliminowaniu defektów. Co więcej, firma opracowała i wdrożyła własny proces usprawniający produkcję, polegający na przesyłaniu instrukcji operacyjnych bezpośrednio na linię montażową. Instrukcje prezentowane są technikom na urządzeniach typu tablet, które zawierają łatwy do odczytania graficzny interface, stworzony specjalnie z myślą o wykonywaniu indywidualnych zadań. Urządzenie eliminuje potrzebę dostarczania pracownikom materiałów drukowanych i pozwala na błyskawiczne wprowadzanie poprawek w organizacji pracy na linii produkcyjnej.

Samolot HondaJet napędzany jest przez dwa bardzo oszczędne silniki turboodrzutowe GE Honda HF120 i został wyposażony w najbardziej zaawansowany system awioniki z ekranami dotykowymi, jaki jest dostępny dla lekkich turboodrzutowych samolotów dyspozycyjnych.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.