Firma Hyundai Motor Poland i Czakram (przedstawiciel marki BRC) podpisały porozumienie, na mocy którego niebawem w salonach marki Hyundai pojawi się model i20 z zamontowaną instalacją gazową objętą gwarancją producenta.
Samochód, napędzany 85-konnym silnikiem o pojemności 1,2 litra, wyposażony będzie w sekwencyjną instalację gazową Sequent24 marki BRC. Toroidalny zbiornik gazu polskiej firmy Stako, o pojemności aż 47 litrów (użytkowo około 39 litrów LPG), montowany będzie w bagażniku, we wnęce koła zapasowego.

Instalacja LPG objęta będzie 5-letnią gwarancją, podobnie jak sam samochód.

Wszelkie przeglądy i bieżąca obsługa instalacji LPG dokonywane będą w serwisach marki Hyundai. Montaż instalacji gazowej dokonywany będzie przez firmę Czakram w Centrum Logistycznym Hyundaia.

Kontrakt obejmuje konwersję zasilania 200 samochodów (z możliwością rozszerzenia liczby pojazdów).

Współpraca Hyundaia z firmą Czakram sięga 2001 roku. Od tego momentu w salonach zaczęły się pojawiać modele Accent, Getz, Lantra czy Santa Fe zasilane autogazem. W autach koreańskiej marki zamontowano ponad 1 500 instalacji BRC (zarówno przez centralę, jak i przez lokalnych dealerów).

Szczególnie udane były lata 2004 i 2005. Przedstawiciele producenta instalacji gazowych mają nadzieję, że współpraca dotyczyć będzie wszystkich modeli oferowanych przez Hyundaia.

hyundai i20 gaz

Cena samochodu z instalacją LPG nie jest jeszcze znana, jednak jak określił ją przedstawiciel firmy Czakram, będzie to ?atrakcyjna cena rynkowa?.

 

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.