Gdyby cofnąć się o 10 lat i mieć w kieszeni około 100 tyś PLN (pomijając inflację), czy ktoś by zajrzał do salonu HYUNDAI-a?
Wiem to było pytanie niezwykle retoryczne! Chyba że HYUNDAI ACCENT x 3 sztuki :)

Jednak 10 lat sprawiło, że sytuacja nabrała tempa, wszystko prezentowany prototyp I-FLOW (2010r.) już rok później doczekał się wersji produkcyjnej..
Jednak nie będę się skupiać na samej idei modelu, choć trzeba przyznać, że bryła nadwozia budzi niesamowicie pozytywne emocje i pokazuje, że model kombi może wyglądać jak prawdziwe rasowe coupe! Gratuluję odwagi!

Jednak zajrzyjmy do katalogu, oczom rzuca się przede wszystkim wersja wyposażenia PREMIUM z silnikiem diesla 1.7, a dlaczego tak rzuca się w oko?!
Bo przy niej widnieje kwota około 130 tyś PLN! Tak – to nie jest żadna pomyłka, cena nie jest w rublach ani jenach!

Każdy teraz myśli, że rozpocznę procedurę „WC” – Wyśmiewania Ceny – nic bardziej mylnego, by móc wyśmiać trzeba mieć argumenty, gdy wczytałem się w wyposażenie tej wersji zrozumiałem, że model ten może konkurować z Mercedesem klasy E, gdyż posiada chociażby podgrzewaną kierownicę. Czy coś takiego posiada Citroen C5? Renault Laguna? Opel Insignia? NIE!
Poza kompletem poduszek, a raczej nadkompletem (poduszki kolanowe) znajdziemy tam pełną elektrykę razem z ustawieniami foteli (10 ustawień), ostatnio modny kluczyk zbliżeniowy oraz podgrzewane fotele z przodu (tak wiem to już standard) dlatego I40 proponuje podgrzewane fotele z tyłu – tak dla draki!

Ale dalsze zagłębianie się w cenniku jeszcze bardziej mi imponuje :
-asystent utrzymania toru ruchu
-system inteligentnego parkowania
– czy nawigacja – dla smaku z kamera parkowania!
– xenony to już chyba, żadna nowość ale głupio bez nich mieś PREMIUM
– subwoofer z dobrym radiem też doda smaku

To tylko wybrana część z listy wyposażenia 136 konnego diesla, który mimo swojej optymalnej mocy (z tej pojemności  pali tyle co WSK 175 – około 4,5 litra!

Mimo, ze cena jest zaporową, gdyby zestawić wyposażenie, wygląd auta, nowoczesny silnik – konkurencji brak!
Nie jestem wróżką, ale wróżę sukces – dziś na tyle w tym temacie..

3 komentarze

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.