Nowy Jaguar F-Type to z jednej strony przywiązanie do tradycji, a z drugiej nowoczesna technologia zaczerpnięta z samolotów myśliwskich.
Jedną z głównych zalet modelu jest idealny rozkład masy miedzy przodem a tyłem. To sukces konstruktorów, którzy lokując większość elementów technologicznych z tyłu, stworzyli idealną przeciwwagę dla silnika umieszczonego z przodu.

 

Jaguar F-type to całkowicie sportowy samochód, w którym komfort jazdy przy największych prędkościach zapewnia również elektroniczny spoiler. Podczas targów Motor Show Jaguar zaprezentował także nową wersję XF Sportbrake.
To odpowiedź Jaguara na samochody rodzinne produkowane przez konkurencję. Sukces tego modelu tkwi przede wszystkim w prawie 1700 litrach maksymalnej objętości bagażnika, co jednak nie wpływa na jego linię. Dołożono tu także całą gamę elementów zwiększających bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.
W każdym modelu zastosowano Adaptive Dynamics System, który pomaga kierowcy pokonać zakręty przy dużych prędkościach. Jaguar XF Sportbrake będzie wyposażony w silnik Diesel o pojemności 2,2 litra. W sprzedaży pojawi się w 2013 roku.
źródło : jaguar/x-news

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.