Jeśli kiedyś sprzedawałaś lub sprzedawałeś swój używany samochód pewnie znasz typowe problemy, jakie ta czynność ze sobą niesie. Jeśli sprzedajemy samochód, który ma kilka lat, kupiliśmy go z salonu i jest to samochód klasy premium to nawet po kilku sezonach, które nim jeździliśmy dalej ma znaczną wartość. Oczywiście pojazdy to takie dobra, które dość szybko tracą na wartości jednak, jeśli u dealera zapłaciliśmy 150 000 zł to po trzech lub czterech latach samochód jest warty przynajmniej połowę tej ceny. To nadal dość znaczna kwota pieniędzy, która powinna do nas trafić po podpisaniu umowy. Jak to zrobić w sposób bezpieczny oraz komfortowy dla obu stron? Sposobów na to jest kilka poniżej je przedstawię.

 

Pierwszy możemy spotkać się na podpisanie dokumentów kupna sprzedaży u siebie w domu. Jest to o tyle komfortowa sytuacja dla sprzedającego (w domu z pewnością czuje się bezpiecznie), co mniej komfortowa dla kupującego, który trafia do obcego domu do nieznajomego człowieka któremu nie wie, czy może zaufać na 100%. Podobna sytuacja wynika, gdy umówilibyśmy się na podpisanie w domu kupującego nasz używany samochód.

 

Drugi sposób to sprzedaż przez komis samochodowy lub skup aut. Obie strony transakcji umawiają się na neutralnym gruncie u dealera samochodów używanych. On przygotowuje papiery niezbędne do kupna-sprzedaży samochodu, doradzi we wszystkich kwestiach spornych i pobierze prowizję, która nie będzie wygórowana kwotą za bezpieczeństwo transakcji.

 

Ostatni sposób to udanie się do banku najlepiej swojego gdzie można poprosić o użyczenie pomieszczenia (pokoju transakcyjnego), w którym w bezpieczny sposób można przeliczyć i przekazać pieniądze za samochód, podpisać dokumenty oraz oddać kluczyki nowemu właścicielowi.

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.