Wiele firm głowi się w jaki sposób można podnieść słupki sprzedaży, poprzez reklamę, lepszą jakość obsługi jednak patrząc po wykresach wcale te warianty nie są najbardziej trafne.

 

Stowarzyszenie Dealerów VW i Audi w Polsce wpisało w pakiet ustaw dodatkowe opłaty ekologiczne na auta liczące powyżej 10 lat, podwyższenie stawek za polisy OC dla aut w wieku powyżej 12 lat, zakaz ponownej rejestracji takiego auta w przypadku zmiany właściciela, dodatkowe obowiązkowe kontrole starszych aut – to tylko część pomysłów na wyprowadzenie z zapaści polskiego rynku samochodowego.

 

Czy to zachęci kierowców do zakupu aut nowych ? – w moim przekonaniu to ślepy zaułek, który odbije się czkawką w branży motoryzacyjnej, ponieważ zawiera element umyślnego przymusu…

Chyba nie tędy droga, bardziej zastanowiłbym się nad preferencyjnym finansowaniem kredytem 4×25 z preferencyjnym oprocentowaniem.

Ceny aut od lat nie wzrastają, ale przeglądając wyniki opublikowane przez Ernst & Young, społeczeństwo zubożeje co pokazuje chociażby średnia wieku samochodu w polskim gospodarstwie – 13 lat!

 

 

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.