I znów zima zaskoczyła drogowców…


Może nie jestem prorokiem, może nie wiem jakie jutro cyfry padną w lotto, ale wiem jedno, taki tytuł pojawi się niedługo w prasie. Skąd to wiem? Ponieważ odkąd istnieje prasa i drogi, cyklicznie taki artykuł pojawia się w gazecie!
Ale bardziej zastanowiłbym się jak przygotować auto przed zimą, by i ona nas nie zaskoczyła!

Po pierwsze akcesoria : pamiętajmy o skrobaczce do szyb, szczotce do odmiatania śniegu, odmrażaczu do zamków, czy ostatnio modnym odmrażaczu do szyb w sprayu, niby to tylko gadżety ale bez nich… szczególnie bez skrobaczki – uczulam kartą kredytową tak dokładnie nie wyskrobiemy szyb! Również nie zapominajmy o kablach rozruchowych!
Po drugie diagnoza : przygotujmy nasze auto do sezonu zimowego, sprawdźmy w jakim stanie jest akumulator (nie powinien mieć więcej niż 5 lat), wymieńmy płyn do spryskiwaczy na zimowy, by nie zamarzł, jak również – to dotyczy hardcorowców – wymieńmy wodę w chłodnicy na płyn, przesmarujmy wszystkie uszczelki czymś tłustym, może być nawet krem, tak by drzwi zimą nam nie zamarzały.

Po trzecie bezpieczeństwo : wiem, że opony wielosezonowe są trendy, ale jeżeli zależy nam chociaż odrobinę na bezpieczeństwie polecam montaż zwykłych zimówek, bo jak wiadomo, gdy coś jest do wszystkiego jest do…. nie muszę kończyć, warto zainwestować w dobre opony – będzie nam o wiele łatwiej poruszać się zimą. Tym bardziej nie wiele osób wie, ale możemy mieć problem z wypłaceniem odszkodowania jeżeli takich opon nie będziemy mieli.
I po czwarte ostrożność, zima to wymagająca pora roku, czas hamowania jest o wiele dłuższy, warunki są o wiele bardziej nieobliczalne – wiem straszę mamy dopiero październik – ale gwarantuję, że w ciągu najbliższych 2-3 tygodni spadnie pierwszy śnieg i wtedy zacznie się popłoch!

7 komentarzy

 1. Anonymous

  Ale każdy dobrze wie, że tak będzie, pługopiaskarki nie wyrobią się na czas, dozorca nie odmiecie chodnika. Nie oszukujmy się, w tym roku nie będzie nic odmiennego!
  Oby nie było tylko gorzej, czego sobie jak i Wam życzę.
  Krzysiek

  Odpowiedz
 2. Anonymous

  Krzychu optymisto :D
  Rada jest taka służby drogowe powinny wykupić abonament i oglądać po wiadomościach pogodę, a nie tylko grać w marynarza, gdzie zamiast kamienia jest śnieg, nożyczek jest plucha, a papieru jest mgła..

  Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.