To już nie pierwszy raz gdy miłośnicy jeżdżenia „raczej” bokiem przyłączają się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To trochę odmienny biegun w stosunku do mojego grania dla orkiestry – indywidualny kurs ecodrivingu, ale zawsze chłopaków z JBB szanowałem za pasję i kunszt z jakim to wykonują, oraz wielkie serca!

 

Tym razem wspólnie ze stowarzyszeniem „200 PO MIEŚCIE” [wydaje mi się, że nazwa ta jest lekkim pstryczkiem w TEMPO 30 DLA ŁODZI ;) ] przenieśli się na parking Praktikera przy ulicy Wieniawskiego w Łodzi. Nawet wyszło to na dobre gdyż w Zgierzu tor był niczym nitka makaronu, a przy markecie udało się stworzyć pokazowy tor, pomiędzy dość wysokimi krawężnikami.

 

Między 10, a 15 przewieźli dziesiątki mieszkańców Łodzi, którzy by móc zasiąść w drift taxi musieli najpierw wrzucić pieniążek do puszki WOŚP, minimum 20 zł, lecz widziałem że były i znacznie większe kwoty. Chyba nigdy nie było pod Praktikerem tylu samochodów na parkingu, kwestowanie orkiestrowe z motoryzacyjnym brzmieniem fajnie wkomponowało się w obraz miasta.

 

 

Co jak co wiele można powiedzieć, ale chłopaki mają niesamowite wyczucie, przejazdy przy krawężnikach z prędkością ponad ustawową dosłownie na centymetry. Oraz ten głos z publiczności po jednym z przejazdów : „fotel pasażera powinien być TOITOI-em.

 

Fajna sprawa, świetna inicjatywa i niech dziś zamilkną Ci którzy na chłopakach z JBB wieszali psy za przejazdy po mieście, mają niesamowite umiejętności a przy tym duże serca i pozytywne podejście do życia! Tak trzymać!

PS. Nieoficjalnie wiem, że podczas tej akcji zebrano blisko 3500 zł! Brawo!

 

 

A gdy emocje opadły, poprawiła się pogoda i nastał poniedziałek, przypadkiem znów zawadziłem o parking przy Praktikerze i mógłbym się założyć, że z tego co zostało z opon na parkingu spokojnie uzbierałbym na oponę do traktora – chłopaki nie oszczędzali samochodów i za to im chwała!
 
Mini Countryman
 

3 komentarze

  1. Markus

    Ja mieszkam trochę dalej pod Rawą i nie dojechałem, bo pogoda była dziś taka sobie, ale czekam na drugi odcinek jazdy po mieście w wykonaniu JBB, tylko tablice pozakrywajcie :)

    Odpowiedz
  2. mazur

    Fajnie, że chłopaki potrafią zrobić coś dobrego, a nie tylko kręcić bączki dla kręcenia bączków.

    Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.