Łódzka grupa o której już kiedyś pisałem (LINK) znana była głównie w kręgach „dymiących opon”, jednak po filmie zamieszczonym w popularnym serwisie youtube „JBB OUR DRIFT DAY” zagrzmiało!
Był TVN24, była INTERIA, WP, TVP, zabrakło tylko CNN, DISCOVERY i NATIONAL GEOGRAFIC – od 23 grudnia większość Polaków poznała słynną grupę wolącą jeździć bardziej bokiem od pozostałych.

drift

Szaleństwo? Moim zdaniem film ten jest pewnego rodzaju manifestem, gdyby był szalony ta jazda odbywała by się o godzinie 16 w piątek w Warszawie na Al. Krakowskiej lub Puławskiej.

Czy w Łodzi rzeczywiście nie ma gdzie jeździć?! Jeśli wyłączymy miejsca komercyjne i drogi publiczne zostaną jedynie przy-osiedlowe place zabaw… ale to chyba nie miejsce na drift!

Karać? W internecie pojawiają się przeróżne opinie, ale większość osób odbiera to jako manifę, która ma pokazać, że wraz z umiejętnościami nie idą w parze miejsca do takich wyczynów.
Zapewne była to forma złamania prawa, ale sam jestem ciekawy jaki będzie rozwój sytuacji  – szczególnie za sprawą tych „życzliwych” mediów które próbowały ten temat trochę wyostrzyć na swoje potrzeby, godząc w JBB.

Czy  bornię? Nie chciałbym odbierać tego w takich kategoriach, jest wiele osób tzw artystów którzy dla sztuki robią wiele… zwłaszcza skandali, jednak ich artyzm uchodzi płazem, nie chcę wyrokować, spekulować, bo i owszem prawo podczas tego przejazdu zostało złamane… tylko teraz zobaczymy czy w imię wyższych wartości…

Aż sam jestem ciekaw, rozwoju sytuacji!

2 komentarze

 1. Anonymous

  Jeżeli w Łodzi nie ma toru kartingowego,-zniszczony dokumentnie-
  ktoś powinien za to beknąć.nie dziwię się że młodzi adepci szukają miejsc na jezdniach,aby sprawdzać swoje umiejętności.
  Nie pomogą żadne dodam kolejne zmiany w egzaminowani adeptów
  na kierowców.

  Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.