Chociaż moda na bezpieczeństwo ostatnio już przeminęła i trendy stało się być ECO, to mimo wszystko większość aut europejskich jest dla zasady poddawana testom EURO NCAP jak pudełko na 4 kołach zachowuje się przy uderzeniu w ścianę..

2012 rok to zaostrzone kryteria przy ocenie, gdyż do znudzenia w ostatnich latach większość aut dostawała 5 gwiazdek w przedbiegach.
W nowym roku jako pierwsze w/g nowych zasad stanęły Jeep Compass i nowa Honda Civic.
Honda mimo zaostrzonych kryteriów najwyższej oceny, nie miała problemu ze sforsowaniem tego wyniku, jednak Jeep, zrobił to hmmm… tak jakby napisać tą nazwę marki bez jednego „E”.
Niespodziewanie otrzymał tylko 2 gwiazdki – czyli mógłby rywalizować z chińską limuzyną Brillance!

Głównie, ze względu na słabe wyniki podczas ochrony pieszych (tylko 23%, przy 69% Hondy), jak również w kategorii dodatkowych systemu bezpieczeństwa uzyskał tylko połowę wyniku (43% tego co Honda).
Jak widać nie zawsze to co większe, znaczy bezpieczniejsze – zastanawia mnie teraz fakt jak dział marketingu będzie próbował zatuszować ten blamaż, bo nie ukrywajmy po JEEPIE spodziewaliśmy się znacznie lepszego wyniku – minimum 4 gwiazdek, gdyż to jest standard w przypadku aut typu SUV.
Czy wpłynie to na sprzedaż tego modelu?
Uważam, że mimo wszystko jest nadal grupa osób które, biorą aspekt bezpieczeństwa pod uwagę, gdyby patrzeć przez pryzmat samolubstwa, kupiłbym to auto – gdyż notę 2 gwiazdek w głównej mierze zawdziecza słabej ochronie pieszych…

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.