Najbliższy salon motoryzacyjny w Genewie będzie sceną światowej premiery modeli Kia pro_cee’d GT oraz cee’d GT. Na podestach ekspozycji firmowej znajdą się także m.in. samochody Kia Carens nowej generacji oraz Kia Optima Hybrid MY 2013.
kia

Kia pro_cee’d GT i cee’d GT to najbardziej usportowione, produkcyjne samochody w historii tej marki. Optycznym wyróżnikiem obu nowych modeli, zaprojektowanych w Europie pod nadzorem Petera Schreyera, prezesa i głównego stylisty Kia Motors Corporation, jest wyrazista i atletyczna linia nadwozia, oryginalne światła LED do jazdy dziennej, podwójne końcówki wydechu, 18-calowe felgi z lekkiego stopu oraz przyciągające wzrok, lakierowane na czerwono zaciski hamulców.

Kia pro_cee’d GT i cee’d GT wyposażone są w napędzający koła przednie, turbodoładowany silnik benzynowy 1.6 GDI o mocy 204 KM i momencie obrotowym 265 Nm, pozwalający kierowcy przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 7,7 sekundy.

„Światowa premiera nowej Kii pro_cee’d GT oraz cee’d GT akcentuje różnorodność naszej oferty modelowej i jako wyraz naturalnej ekspansji na rynku samochodów sportowych stanowi ważny krok naprzód w historii marki Kia – podkreśla Michael Cole, dyrektor generalny Kia Motors Europe. „Kia pro_cee’d GT spodoba się kierowcom szukającym stylu, osiągów i dynamiki jazdy, a dla klientów preferujących pięcioro drzwi proponujemy nieco bardziej praktycznego cee’da GT”.

Uruchomienie produkcji dwóch nowych modeli planowane jest od połowy maja w słowackim zakładzie Kia Żylina. Sprzedaż samochodów na rynkach europejskich rozpocznie się w połowie roku.

Na genewskim salonie samochodowym Kia zaprezentuje również koncepcję nowego, prowokującego samochodu miejskiego. Dzięki charakterystycznej, firmowej atrapie chłodnicy Tiger Nose w formie swawolnego, lecz przyjaznego uśmiechu oraz stylistycznej aranżacji reflektorów w połączeniu ze zdecydowanymi liniami karoserii emanującej napięciem i siłą, koncepcyjny pojazd stanowi przykład zaangażowania marki Kia w design samochodów awangardowych i niebanalnych.

Zaprezentowany po raz pierwszy na międzynarodowym salonie samochodowym Paryż 2012 nowy model Kia Carens powstał z myślą o potrzebach i oczekiwaniach nowoczesnej rodziny. Do charakterystycznych cech auta należy eleganckie i aerodynamiczne nadwozie typu Cab Forward zapewniające maksymalną obszerność pięcio- lub siedmiomiejscowego wnętrza oraz bogate wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa i komfortu.

Oferta jednostek napędowych nowej Kii Carens, która do sprzedaży w Polsce trafi w drugim kwartale roku, obejmować będzie aż cztery silniki do wyboru, o mocy od 115 do 166 KM i emisji CO2 już od 124 g/km.

Kia Optima Hybrid jest pierwszym samochodem o napędzie benzynowo-hybrydowym w ofercie europejskiego segmentu D, wykorzystującym innowacyjny system Parallel Hybrid konstrukcji Kia, w skład którego wchodzi 2,0-litrowa jednostka benzynowa i 30-kilowatowy silnik elektryczny. Najnowsza wersja MY 2013 oferuje łączną moc 190 KM, która pozwala kierowcy uzyskać przyspieszenie 0-100 km/h w ciągu 9,4 sekundy i prędkość maksymalną 192 km/h przy zużyciu paliwa deklarowanym przez producenta na poziomie 5,1 l/100 km (poprzednio 5,4 l/100 km) oraz obniżonej emisji CO2 do 119 g/km (125 g/km poprzednio).

Samochód dostępny jest na rynku polskim w trzech wersjach wyposażenia (M/L/XL) od 114 900 zł.
Źródło : KIA

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.