Kryzys, kryzys, kryzys – to słowo wkomponowało się na dobre w codzienne słownictwo i nie ma chyba osoby, która by chociaż raz go w ciągu dnia nie użyła. Wszystko drożeje, społeczeństwo zubożeje i jakby to powiedział Krzysiu Kononowicz, lada dzień nie będzie niczego – istny armagedon!
Jednak….

Zaskakujące dane spływają od Rolls-Royce.
2011 czyli wyjątkowo kryzysowy rok dla rynku motoryzacyjnego nie był taki dla tej extra luksusowej marki która sprzedała w ciągu tych 12 miesięcy 3538 sztuk co stanowi rekord sprzedaży od początku istnienia tej marki!
Poprzedni rekord ustanowiony był w 1978 roku i wynosił 3347!
I kto tu mówi o kryzysie – nic tylko się radować!
Dużym punktem tego sukcesu była sprzedaż modelu Ghost która wcale nie jest „droga” gdyż kosztuje tylko około 900 tyś PLN, a hasło droga odnoszę tu głównie do flagowego modelu Phantom, który kosztuje nie mniej jak 1.3 mln PLN. Szczególnie do wzrostu przyczyniła się Rosja i Niemcy (zdwojona sprzedaż) ale również Anglia (30%)
Pytam się „I gdzie jest ten cholerny kryzys?”

3 komentarze

 1. Anonymous

  Hmm niezły obrót, uśredniając cenę na poziomie miliona razy ilość sztuk w 2011 daje to 3538000000 PLN obrotu :)
  Dziurę budżetową by w Polsce załatał :D

  Odpowiedz
 2. Anonymous

  Na takim brendzie to mogą kosmos zawojować, fakt na pewno jest na tym wszystkim wielka przebitka, nie ma co ukrywać są to auta niezwykle elitarne..

  Odpowiedz
 3. Anonymous

  Niby taka elita ale wd. płaci się tu głównie za markę, jak bym miał dać milion za RR albo milion za BMW 7 to wolałbym 7-wydaje się lepsze, lepsze bajery, wygląd….

  Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.