Takie słuchy chodziły już od dawna, że mariaż naszego jednego z największych biznesmenów z motoryzacją wkrótce zakończy się, stopniowo zmniejszał udziały by….

No właśnie zastanówmy się, że sieć VW, Audi czy Porsche powstała głównie dzięki Kulczyk Tradex, która przez lata swojej świetności na rynku sprzedała łącznie 920 tyś samochodów !!!
Ten wynik jest oszałamiający, stąd też tyle monety w kieszeni u Pana Janka…


Ale wróćmy do głównej idei, decyzja o sprzedaży nie była na pewno pochopna, a wręcz celowa, nie ukrywajmy, branża motoryzacyjna jest w tej chwili w zapaści – oczywiście mowa tu o autach nowych, bo używane mają się rewelacyjnie!
Za ile ? Między 600 a 800 milionów złotych – na tyle wyceniona jest spółka wraz z rozbudowaną siecią marek
Kto ? Kto mógłby być chętny? Centrala VW!
Jak ? To jest najlepsze prawdopodobnie Pan Jan dostanie pakiet akcji spółki VW, za 800 mln złotych jest w stanie nabyć dokładnie 0,36% akcji spółki, hmmm żeby być większościowym udziałowcem musiałby chyba sprzedać Pałac Kultury, sejm (choć tego to nie wiem kto by kupił – może cyrk Zalewski) i Wisłę (ale nie klub tylko rzekę!
Dlaczego ? Plany są bardziej ambitne i nie wykluczone, że jest potrzebna an to wielka kasa budowa autostrad i w ostatnim czasie nowe hobby Pana Jana czyli szukamy ropy – spółka Kulczyk Oil Ventures…


Czyżby to był znak, ze z polską motoryzacją będzie jeszcze gorzej i sprzedaje póki czas ?!

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.