Rzadko zdarza mi się pisać o tej marce, ale nie ukrywajmy nie wprowadza co tydzień nowego pakietu wyposażenia, kredytu 50/50 czy instalacji gazowej. Ale za to jak wprowadza to raz i konkretnie!

 

Tym razem włoski producent samochodów zaprezentował super sportowe Veneo ale w wersji roadster – z okazji 50-lecia istnienia firmy.

Co się pod tym kryptonimem kryje ?

Roadster, podobnie jak coupe, ma być jednym z najbardziej „odważnych” modeli w gamie  czego wyrazem jest nazwa Veneno nadana temu pojazdowi ?na cześć? byka, który w 1914 roku śmiertelnie zranił podczas walki torreadora José Sáncheza Rodrígueza.

 

Veneno-Roadster

 

Pod maską znajduje się zapożyczony z Aventadora silnik o pojemności 6500 V12 o mocy 750 KM, który napędza wszystkie koła za pośrednictwem skrzyni ISR.

W/g danych producenta auto ma przyspieszać do pierwszej setki w czasie poniżej 3 sekund [ co ciekawe wynik ten będzie podobny do tego który osiągać ma w 2014 roku model GT-R]. Natomiast prędkość maksymalna ma oscylować w granicy 335 km/h.

 

Auto waży 1490 kg – co należy uznać za iście rewelacyjny wynik, ale za 3,3 mln euro można oczekiwać, że do tworzenia konstrukcji posłużą drogie i lekkie kompozyty.

 

moto-opinie.COM radzą : jeśli ktoś dysponuje około 12 milionami złotych ma okazję wejść w posiadanie tego unikatowego modelu. Ale nie wystarczy mies 20 złotych zębów i 12 baniek na koncie – ponieważ tutaj liczy się czas i znajomości. Powstanie jedynie 9 sztuk tego modelu a produkcja rozpocznie się w przyszłym roku. Może lotto?!

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.