Lexus ujawnił pierwsze informacje o nowym modelu – LS 600h. Samochód przeszedł gruntowny face-lifting.
Lexus LS to największy i najbardziej komfortowy model tej japońskiej marki. Obecna generacja tego pojazdu debiutowała w 2006 roku, a trzy lata później samochód przeszedł niewielki lifting. Można było się więc spodziewać, że teraz zadebiutuje całkowicie nowa generacja LS-a, Lexus zdecydował jednak inaczej.

Najbardziej uderzającą zmianą jest nowy grill, który nawiązuje teraz do innych modeli marki. Jednak modyfikacji jest więcej, Lexus twierdzi, że w samochodzie zostało poprawionych aż 3 tys. elementów! Nowe są światła, halogeny, światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED, Zwiększono sztywność nadwozia oraz zamontowano poprawione pneumatyczne zawieszenie (Adaptice Variable Suspension). Lepsze mają być również hamulce, a układ kierowniczy – bardziej bezpośredni.

lexus1

Nie ma natomiast zmian w zakresie napędu, jednak auto ma być szybsze, a zużycie paliwa – mniejsze. Źródłem mocy LS 600h będzie pięciolitrowy silnik V8 o mocy 394 KM, który wspomagany jest przez niewielką jednostkę elektryczną. W efekcie samochód dysponuje mocą 445 KM, która trafia na wszystkie cztery koła. Co ciekawe, nowy model będzie minimalnie szybszy (sprint do 100 km/h w 6,1 a nie 6,3 s). Prędkość maksymalna została oczywiście ograniczona do 250 km/h.

 

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.