moto-opinie trzymają kciuki!
Jak podaje Radio Gdańsk, likwidacji straży miejskiej domaga się grupa mieszkańców Elbląga. Chcą oni w tej sprawie zorganizować referendum. Zdaniem inicjatorów głosowania straż jest zbędna, bo wystarczy tylko policja. Strażnicy miejscy nieodłącznie mają kojarzyć się obywatelom wyłącznie z karami ? uważa inicjator referendum w sprawie likwidacji straży Krzysztof Daszkowski.

– Każą grzywnami głównie kierowców i emerytów sprzedających marchewki czy pęczek pietruszki bez wymaganego zezwolenia ? mówi Daszkowski. Jego zdaniem lepiej by było gdyby pieniądze przeznaczone na utrzymanie straży miejskich przeznaczyć na zwiększenie etatów w policji.

Likwidacja Straży Miejskiej w Elblągu

Tymczasem Jan Korzeniowski komendant straży miejskiej w Elblągu zwraca uwagę, że policja zajmuje się innymi sprawami. Ważniejszymi, nam pozostają ważne sprawy dnia codziennego dotyczące porządku, parkowania samochodów czy monitoringu miasta ? mówi Korzeniowski.

 Prawdopodobnie referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej w Elblągu odbędzie się w przyszłym roku. Wniosek w sprawie przeprowadzenia głosowania ma złożyć w Elblągu Kongres Nowej Prawicy. Nawet jeśli w referendum obywatele opowiedzą się za likwidacją straży to i tak ostateczna decyzje podejmą władze miasta.

Źródło: Radio Gdańsk

2 komentarze

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.