Po tym  jak zobaczyłem, że można kupić buty za 14 PLN za parę w jednym z marketów już chyba nic w stanie nie było mnie zadziwić jednak….

… w motoryzacyjnym świecie również istnieją ewenementy, które nawet nie wiem jak odbierać, czy jako dobry żart czy psikus..
Znana dobrze na rodzimym rynku firma MANTA, która od wielu lat stara się wkupić w łaski Polaków oferując sprzęt tańszy od markowego postanowiła jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę konkurencji z Wietnamu i zaprezentowała radio samochodowe model SH2000, co prawda nie ma wejścia na płytę ale ma o wiele lepsze rozwiązanie : wejście na kartę SD i pendrive (USB) ile coś takiego może kosztować ?
Około 60 PLN!
I wcale nie mówię tu o pierwszej racie, a pełnej kwocie za ten sprzęt radiopodobny.
Zastanawia mnie fakt, skro ten model w sprzedaży detalicznej kosztuje około 60 PLN to produkcja w Wietnamie 3,4 PLN?
A co za tym idzie, nie należy spodziewać się oszałamiającej jakości, baaa życzyłbym sobie co najwyżej przeciętnej jakości, takiej która pozwoli godnie dotrwać do końca gwarancji..

Co prawda nie miałem okazji testować tego „sprzętu” i nawet jakoś mi się nie spieszy do tego, lecz sądząc po cenie jakiekolwiek wybrzydzanie byłoby śmiertelnym grzechem.

Ten „odbiornik” jednak jest popularny chociażby na portalu allegro.pl, co daje mi tym bardziej do myślenia, kto jest jego finalnym odbiorcą, czy właściciel Poloneza Caro z 92 roku, czy emeryt wyjeżdżający w niedzielę do kościoła Fiatem 126p, ale nikomu nie ubliżając jednak nie jestem przekonany czy emeryt wie co to karta SD.
Jednak po chwili namysłu domyślam się kto jest odbiorcą tego sprzętu, pewien osobnik, któremu kilkukrotnie w ostatnim czasie skradziono radio z samochodu, tym razem może mieć pewność, że złodziej ominie jego auto szerokim łukiem, uśmiechając się pod nosem!

2 komentarze

  1. Pete

    O ile sam się orientuję w chińskiej produkcji – koszt wytworzenia takiego cuda to bardziej koło 34zł, a później to jak w tej reklamie ikei, żeby było taniej: transport w statku, gigantyczne zamówienie, niska marża. Manta ostatnio wypuściła telewizor LCD 3D, może zależy im na zalaniu rynku ‚swoimi’ produktami?

    Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.