Maserati Quattroporte szóstej generacji zadebiutuje w styczniu podczas Detroit Motor Show.

maseratti

Nowy model mierzy około 5200 mm długości, więc jest aż o 148 mm dłuższy od poprzednika. Producent zwiększył też rozstaw osi, co bezpośrednio przekłada się na ilość miejsca dla pasażerów podróżujących na tylnej kanapie. Dodatkowo, poprzez zastosowanie aluminium w konstrukcji pojazdu, udało się obniżyć jego masę o 50 kilogramów do 1940 kilogramów.

Na uwagę zasługuje odświeżona kabina pasażerska, wykończona materiałami wyższej jakości. Kierowca będzie mógł teraz obsługiwać większość urządzeń pokładowych za pomocą centralnego wyświetlacza dotykowego.

Nowością w modelu Quattroporte będzie oferowany w opcji system napędu na cztery koła, który pojawi się na liście płatnych dodatków rok po wprowadzeniu do oferty nowego Maserati z napędem na koła tylnej osi. W momencie debiutu rynkowego pod maską auta znajdzie się produkowany przez Ferrari silnik V8 o pojemności 4,7 litra i mocy ponad 450 KM. Jednostka zostanie połączona z automatyczną przekładnią ZF. W przyszłości pojawią się też warianty V6 i V8 z doładowaniem, a nawet odmiana wysokoprężna.

Nowe Maserati Quattroporte będzie kosztowało około 80 000 funtów, natomiast cena topowej wersji może oscylować w granicach 120 000 funtów.
Źródło: worldcarfans, Maserati, informacja Mototarget.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.