Po kilku miesiącach oczekiwania japoński koncern prezentuje wreszcie kompaktowy model Mazda3 nowej generacji. Sprzedaż produktu w Europie rozpocznie się już jesienią.

Nowa Mazda3 hatchback zadebiutowała równocześnie w kilku miejscach na całym świecie. Tysiące dziennikarzy, blogerów i przedstawicieli mediów społecznościowych wzięło udział w szeregu uroczystych wydarzeń, które odbyły się jednocześnie w pięciu lokalizacjach (w tym w trzech miastach europejskich).

Londyn, Stambuł i Petersburg (obok Nowego Jorku i Melbourne) wybrano na gospodarzy premierowych wydarzeń ze względu na ich pełny pasji, stylowy charakter, który idealnie odzwierciedla cechy nowego, pięciodrzwiowego kompaktu Mazdy.

 

Obok CX-5 i 6-ki bestsellerowy model Mazdy stał się trzecim przedstawicielem nowej generacji pojazdów prezentujących autorską stylizację Kodo oraz cały szereg przełomowych technologii Skyactiv.

Technologie Skyactiv, na które składają się lekkie silniki, skrzynie biegów, podwozie i nadwozie, zostały opracowane przez Mazdę od zera i stanowią podstawę jej superwydajnych samochodów. Dzięki Skyactiv japoński koncern zyskał ponadto na konkurencyjności: udoskonalenia wprowadzone wraz z innowacyjnym pakietem technologii znacznie poprawiły wydajność procesów produkcyjnych i rezultaty prac badawczo-rozwojowych.

 

mazda3

 

Nowe kompaktowe auto, które stanowi niemal 1/3 globalnej sprzedaży marki, jest istotną częścią planów firmy. Poprzez ten model, który zdobył już ponad 130 nagród od momentu swego debiutu w 2003 roku, Mazda podniosła poprzeczkę w kluczowym segmencie samochodów osobowych.

Poza stylizacją Kodo nowa Mazda3 szczyci się całkowicie odnowionym wnętrzem, które zapewnia najwyższy komfort i praktyczność. Auto oferuje nawet możliwość połączenia internetowego: wyposażony między innymi w radio Aha, jest jednym z pierwszych samochodów segmentu C, którego pasażerowie są podłączeni do globalnej sieci.

Mazda3 jest także najnowszym modelem opracowanym według strategii Odpowiedzialny Zoom-Zoom, zgodnie z którą marka buduje samochody ekonomiczne i bezpieczne, równocześnie dostarczające wiele przyjemności z jazdy. Pojazd wyposażono w system i-stop, najszybszy na świecie system wyłączania silnika podczas postoju oraz i-eLoop, czyli system odzyskiwania energii z hamowania.

Nowe silniki i skrzynie biegów gwarantują dobre osiągi samochodu.

Pozostałe innowacje Skyactiv, które zostały dopasowane do mniejszych, bardziej kompaktowych kształtów Mazdy3, poprawiają zwrotność samochodu i czynią z niego jeden z najbezpieczniejszych kompaktów na rynku. Źródło : Mazda

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.