McLaren 650S nawiązuje do modelu 12C pod kątem wizualnym, ale sam przód przeniesiono z najnowszego już wyprzedanego P1. Dodatkowo, samochód wyróżnia się pięcioramiennymi obręczami aluminiowymi obutymi w opony Pirelli P Zero Corsa, opracowane specjalnie dla tego modelu. Nadwozie zostało też odpowiednio zmodyfikowane pod kątem uzyskania większej siły docisku przy dużych prędkościach.

 

Liczba 650 w nazwie auta bezpośrednio odnosi się do mocy generowanej przez 3,8-litrowy silnik V8 twin-turbo, który wytwarza dokładnie 650 KM. Z kolei litera S oznacza po prostu Sport.

 

 

Producent nie ujawnił jeszcze osiągów auta – zostaną ogłoszone dopiero w momencie premiery. Wiadomo jedynie, że 650S będzie szybszy od modelu 12C. Najwyraźniej najnowszy McLaren ma więc być bezpośrednim konkurentem Ferrari 458 Speciale.

 

McLaren 650S będzie oferowany zarówno w wersji Coupe, jak i Spyder. Sprzedaż rusza wiosną tego roku. źródło: Mototarget

1 KOMENTARZ

  1. Carfast

    Oby to auto wyglądało bardzo podobnie do tego conceptu, bo trzeba przyznać, że wygląda niesamowicie. Czy wiadomo już ile sztuk zostanie wyprodukowanych? Mam nadzieję, że nie będzie to limitowana edycja :)

    Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.