Daimler i Mercedes-Benz pracują nad nową limuzyną, która wypełni lukę rynkową powstałą po zaprzestaniu produkcji Maybacha.
Po raz kolejny firma sięga do swojej bogatej przeszłości, czerpiąc inspirację z modelu W100 o kryptonimie 600 Pullman, który był produkowany w latach 1964-1981.

pulmann

Teraz oznaczenie 600 Pullman będzie wykorzystywane w przypadku najbardziej luksusowej odmiany nowej Klasy S W222, która zadebiutuje 15 maja tego roku. Na zdjęciach szpiegowskich widać obie nowe konstrukcje podczas testów w zimowej scenerii.

Odmiana Pullman będzie się wyróżniała przede wszystkim powiększonym rozstawem osi, a także wzmocnionymi i poszerzonymi słupkami środkowymi. Samochód zaoferuje nabywcy iście królewskie warunki podróżowania na tylnych siedzeniach, będące zasługą nie tylko ogromnej przestrzeni na nogi, ale również ekskluzywnych materiałów wykończeniowych i najnowocześniejszych gadżetów technologicznych.

Pod maską modelu S 600 Pullman najprawdopodobniej znajdzie się benzynowy silnik V12 z układem podwójnego turbodoładowania, a w późniejszym terminie dostępna będzie też odmiana hybrydowa.

Nowy Mercedes-Benz S 600 Pullman będzie jedną z wielu odmian nowej Klasy S. W planach jest coupe i kabriolet w wersji dwu- i czterodrzwiowej.
Źródło: Carscoop, informacja Mototarget.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.