Po raz pierwszy w historii sportowy oddział Mercedes-Benz prezentuje samochód kompaktowy: Mercedes A 45 AMG to element strategii AMG Performance 50, którą stworzono dla uczczenia 50-tych urodzin AMG w roku 2017.
Nowa platforma Mercedes-Benz dla modeli przednio- i czteronapędowych to znakomita baza dla A 45 AMG i co najmniej dwóch kolejnych sportowych aut z Affalterbach.
a45 amg

Inżynierowie AMG zaszczepili A 45 AMG lata doświadczeń zdobyte na torach wyścigowych i w projektowaniu samochodów o wysokich osiągach. Tak przygotowany, nowy model stanowi perfekcyjne ucieleśnienie idei AMG, łącząc dynamikę i kunszt wykonania z wyrazistą tożsamością.

Model A 45 AMG mierzy w grupę nabywców w wieku od 30 do 40 lat, głównie mieszkańców miast, młodszych od dotychczasowych klientów AMG. Ich udane kariery i niezależne podejście sprzyjają poszukiwaniom dynamicznego, pełnego charakteru samochodu. Nowy model zapewnia wyjątkowo szerokie możliwości personalizacji, w tym dostępność kolorów i materiałów wykończeniowych oraz elementów wyposażenia.

Najmocniejszy na świecie 4-cylindrowy samochód produkowany seryjnie
Mercedes A 45 AMG zajmuje pole position w swojej klasie pojemności: nowo opracowany, 2-litrowy silnik  AMG z turbodoładowaniem jest najmocniejszą produkowaną seryjnie 4-cylindrową jednostką na świecie: moc 360 KM i do 450 Nm momentu obrotowego. Pod względem mocy uzyskanej z jednego litra pojemności (181 KM) jednostka deklasuje nawet najmocniejsze auta sportowe.

Taka moc i moment obrotowy w kombinacji ze standardowym napędem na obie osie AMG 4Matic przekładają się na następujące osiągi: A 45 AMG przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 4,6 s i osiąga maksymalną prędkość 250 km/h (ograniczona elektronicznie).

4-cylindrowy silnik AMG to również wzorzec w kategorii efektywności: według danych fabrycnych na przejechanie 100 km kierowca potrzebuje średnio 6,9 l/100 km (według NEDC).

Odznacza się przy tym wyjątkowo niską emisją spalin. Spełnia już normę Euro 6, która wejdzie w życie nie wcześniej niż w 2015 roku, i jest zgodny z limitem liczby cząstek 6 x 1011 /km, obowiązującym od 2017 roku.

Nowa jednostka Mercedes-AMG należy do rodziny BlueDirect i wykorzystuje bezpośredni, strumieniowy wtrysk paliwa, piezoelektryczne wtryskiwacze i wieloiskrowy zapłon, a także w pełni aluminiową, odlewaną kokilowo w formie piaskowej skrzynię korbową, zoptymalizowany pod względem masy układ korbowy z kutym, stalowym wałem, kute tłoki z pierścieniami o ograniczonym tarciu, ścianki cylindrów w technologii Nanoslide, wodno-powietrzne chłodzenie powietrza doładowującego, system zarządzania energią oraz funkcję ECO start/stop.
Źródło : Mercedes-Benz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.