Jak budować to z rozmachem! Pobiliśmy rekord świata!
Otóż budowa trasy S8 będącej przedłużeniem ulicy Powązkowskiej do Konotopy okazała się najdroższa drogą na świecie, gdyż jak wyceniono kilometr tej drogi kosztuje blisko 200 mln PLN.
Dla porównania o połowę taniej jest stworzyć od zera autostradę w Alpach przebijając się przez skały czy stworzyć drogę na bagnach Florydy! BRAWO BRAWO

A ten dowcip najlepiej wkomponowuje się w historię tej drogi :

Władze niemieckiego miasteczka chcą wybudować symboliczną bramę, aby uczcić wejście w nowe tysiąclecie. Ogłaszają przetarg. Zgłaszają się trzy firmy: turecka, niemiecka i polska. Turek żąda 6 tys. euro. Niemiec chce 10 tys., a na pytanie, dlaczego tak drogo, wyjaśnia, że w zamian gwarantuje niemiecką precyzję, solidność i jakość wykonania. Kiedy Polak proponuje 56 tys. euro, członkowie komisji przetargowej łapią się za głowy. Nasz rodak jednak spokojnie tłumaczy: 25 tys. dla mnie, 25 tys. dla szanownej komisji za dokonanie słusznego wyboru, 6 tys. dla Turka, bo ktoś tę bramę musi wybudować.

Oczywiście bez żadnych aluzji! Jednak zastanawiam się czy może przy niej znajdują się klimatyzowane przystanki, linie pasów z elektroniczną wibracją, czy też asfalt gładki niczym lustro.

2 komentarze

  1. Anonymous

    A najgorsze jest to, że nikt nie przeprowadzi w tej sprawie żadnego śledztwa.
    Obrzydliwe państwo!

    Odpowiedz

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.