Volkswagen rozpoczął produkcję Golfa siódmej generacji wyposażonego w napęd na wszystkie koła 4Motion. Jest to podwójna premiera, gdyż nowy Golf 4Motion to pierwsze auto w gamie Volkswagena wykorzystujące napęd Haldex 5. generacji. Ze średnim spalaniem poniżej 5 l/100 km czyni to Golfa jednym z najoszczędniejszych kompaktów dostępnych z napędem na cztery koła.
vw 4motion

Stały napęd na wszystkie koła 4Motion 5. generacji
Volkswagen rozszerza ofertę modeli dla nowego Golfa: do gamy samochodów z napędem na oś przednią, która zadebiutowała pod koniec 2012 roku dołączają modele z napędem 4Motion. W ten sposób koncern kontynuuje i zapisuje kolejną kartę w historii modelu napędzanego na wszystkie koła, która rozpoczęła się w 1986 roku wraz z momentem debiutu pierwszego Golfa Syncro. Napęd 4Motion nowego Golfa to także jeden z najnowszych i najnowocześniejszych napędów na Świecie, bazujący na debiutującej 5. generacji sprzęgła Haldex. Cały system jest o 1,4 kg lżejszy od tego używanego w poprzedniej generacji modelu i reaguje niesamowicie szybko. Wszystko to sprawia, że poprawia się zarówno aktywne bezpieczeństwo jak i prowadzenie samochodu.

Zużycie paliwa mniejsze o 15%
Nowy Golf 4Motion oferowany będzie dla modeli wyposażonych w bardzo oszczędne silniki wysokoprężne 1.6 TDI 77kW/ 105 KM oraz 2.0 TDI 110 kW/ 150 KM. Obie jednostki standardowo wyposażone są w technologię Blue Motion (Start ? Stop oraz rekuperacja), co sprawia, że średnie zużycie paliwa jest relatywnie niskie ? odpowiednio 4.5 i 4.7 l/100 km. Dla porównania Golf 4Motion szóstej generacji, wyposażony w silnik 2.0 TDI 103kw/ 140 KM spalał średnio 5.5 l/100 km ? daje to poprawę tej wartości aż o 15 %.

Bogate wyposażenie standardowe
Dokładnie tak samo jak wersje z napędem na przednią oś, nowy Golf 4Motion będzie charakteryzował się bogatym wyposażeniem standardowym. O bezpieczeństwo zadbają systemy ABS, ASR, ESC, XDS, a także 7 poduszek powietrznych i nowość w segmencie czyli hamulec multikolizyjny. Komfort podróżowania zapewniają seryjna klimatyzacja oraz system radiowy z 5 calowym wyświetlaczem dotykowym. Na rynku polskim sprzedaż nowego Golfa 4Motion rozpocznie się w połowie 2013 roku.

Źródło: Volkswagen, informacja Mototarget.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.