Policja się uczy – hmm niby nie ma w tym nic dziwnego, z drugiej strony najwyższa pora!
Wcale nie chodzi mi o wiedzę teoretyczną wbijana do głowy w postaci paragrafów i kodeksu, a użyteczną szczególnie związaną z prowadzeniem samochodów!

Polska policja zbroi się nie od dziś, w arsenale posiada szybkie Alfy 159, VW Passaty, czy Meganki RS. Jednak nigdy nie słychać było o specjalistycznych szkoleniach związanych z prowadzeniem, tych samochodów, gdyż nie sztuką jest wcisnąć pedał gazu do końca i czekać co się wydarzy!
Zdjęcie po prawej to słynna akcja ostródzkiej policji, która to w pościgu zapomniała, że Meganką, ne da rady płynnie zeskoczyć z rampy kolejowej. Zdjęcie obok przedstawia właśnie nieoznakowaną MEGANKE RS 240KM… fakt lekko naruszoną!

meganka_na_dachu

Więc informacja o tym, że policja się szkoli, powinna napawać wszystkich optymizmem, może po takim przeszkoleniu, auto by nie spadło z rampy?!
Cały czas mam przed oczami amerykańskie pościgi, taranowanie samochodów i Bóg wie co jeszcze, tylko z małą zasadniczą różnicą – oni mają zaplecze 4-kółek i mogą sobie pozwalać na takie bezpardonowe akcje.

Choć na razie szkolenie dotyczy funkcjonariuszy pomorskiej drogówki, mam nadzieję, że również w niedługim czasie inni zasmakują jazdy na trolejach, kontrolowanych poślizgów na płytach, oraz innych ekstremalnych sytuacji – które dla policjantów powinny być naturalne… lecz nie zapominajmy, ze jeszcze do 2009 roku, część policji jeździła polonezami……

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.