Po ostatniej przygodzie z Renault Latitude, przyznam, że przypadła mi do gustu nawigacja TOMTOM – od zawsze byłem wielkim zagorzałym fanem automapy ale przyznam, że w pewnym momencie, mnogość opcji zaczęła mi przeszkadzać.

Jak sięgnę pamięcią pierwsza styczność, którą maiłem z TOMTOMEM to z tego co pamiętam rok 2005-2006 gdzie dokładność mapy Polski sięgała około 28% i przejeżdżając przez Łódź, widziałem tylko drogę krajową i… pole! Co przy AUTOMAPIE, której mapa posiadała około 93% był to swoisty nokaut!

Jednak technologia poszła znacznie do przodu, dokładne mapy są już w tej chwili standardem.
Więc kolejnym wyznacznikiem wyboru staje się łatwość obsługi i intuicyjność. I chwała za to TOMTOM-owi, gdyż menu na przestrzeni lat jedynie nieznacznie się zmieniało, nawigacja działa płynnie i szybko re-kalkuluje trasę.

Postanowiłem sam na własnej skórze przekonać się jak działa „pocketowa” nawigacja (nota bene fabrycznych urządzeń jest już coraz mniej – po rezygnacji GARMINA) i wybrałem się do EURO RTV-AGD…

Tak mnie zawsze zastanawiało, dlaczego gdy na allegro wpisze nawigacja i zaznaczę „wg popularności” wyskakują same mało znane modele typu VORDON czy GOCLEVER.
Nie ma co ukrywać głównym argumentem jest cena – w tej chwili 200-250 PLN w zupełności wystarcza na zakup nawigacji jednak….. trzymając taką nawigację w ręku bałem się ścisnąć ją bardziej, tandetna obudowa, niskiej jakości wyświetlacz, czy chociażby mapy typu „no name”  – nie wróżyło to niczego dobrego, tym bardziej sam sprzedawca podkreślał, że przy nawigacji LARK występuje problem z patrzeniem pod światło, niby szczegół…ale jak znaczący!

Z modeli które przypadły mi do gustu skupiłbym się głównie na TOMTOM XL2 IQ (głównie ze względu na stosunek ceny do jakości) ale ponadto na wyświetlacz 4,3 cala, mapy Polski i Europu środkowo-wschodniej, jak również przyjazny dla oka wygląd…
Również warto zwrócić uwagę na uchwyt, by nawigacja się nie ruszała zbytnio podczas jazdy.
I za około 400 PLN mamy urządzenie z oryginalną mapą – nie potrzeba obawiać się konfiskaty podczas kontroli drogowej.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.