Opel oficjalnie przekazał kilka zdjęć i informacji na temat koncepcyjnego modelu ADAM. Opisują one go jako swój pierwszy modny miejski samochód w retro-stylu. ADAM może zagrozić takim modelom jak Fiat 500, Mini, acz z tym bym się do końca nie zgodził. Opel ADAM zostanie zaprezentowany na Paris Motor Show we wrześniu, a w salonach pojawi się w styczniu 2013 .

Mierzy 3,7 m długości i 1,72 m szerokość co czyni go nieco większy niż Fiat 500, ale podobne do Mini . Ma wystarczająco dużo miejsca dla czterech osób i wg przyrzeczeń konstruktorów 4 pasażerów ma podróżować nader komfortowo jak na tę klasę.

opel adam

ADAM ma bogaty wachlarz wyposażenia dodatkowego, a każdy klient może wybrać spośród trzech poziomów

Pod maską znajdziemy trzy jednostki benzynowe. Wszystkie z nich są połączone z pięciobiegową manualną skrzynią biegów i zawierają pakiet ecoFLEX, oraz system oszczędzania paliwa Start / Stop. Najmniejszy silnik posiada pojemność : 1,2 litra, 70KM, 51kW oraz 1,4 litrowy będzie oferowana w dwóch poziomach mocy: 87KM i 100KM – 64kW – 74kW.

Pogłoski mówią, że ADAM będzie również korzystać z nowej generacji jednostek z turbodoładowaniem w połączonych z zupełnie nową sześciobiegową skrzynią ręczną.

moto-opinie radzą:
Najlepiej by Opel zmienił nazwę, gdyż imię w tym wypadku nie jest trafnym rozwiązaniem, również jestem przeciwnikiem by nazywać psa : Kuba, Jacek czy Czarek.
Sama konstrukcja wydaje się być pomysłem zaczerpniętym od Fiata czy Citroena, lecz w bardziej nowoczesnej konstrukcji, szkoda że Opel kazał tak długo sobie czekać na takie rozwiązanie..

 

2 komentarze

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie będzie publikowany.